Balti höövelmaterjali nõudlus Ida- Aasias on rahuldav

Balti hööveldamistehaste teatel on nad praeguse nõudlusega Ida- Aasias rahul. Jaapanisse ja Lõuna- Koreasse müüdi hiljuti olulisi koguseid. Lõuna- Korea puhul ollakse isegi raskustes nõudluse rahuldamisega, sest napib hööveldamiskõlblikku kuuse saematerjali. Turuosaliste arvates jätkab nõudlus Ida- Aasias lähinädalatel kasvu. Juba mitmeid nädalaid on jälle teateid USA höövelmaterjalide importööride ostusoovidest, kuid tehinguteni ei ole veel jõutud.
Euroopas on turuolukord riigiti erinev. Suurimal turul Inglismaal on möögimahud endiselt langemas. Ühelt poolt on karkassipuidu tarbimise langus vähendanud ostuhuvi, teisalt aga on Balti müüjate poolt soovitud hinnatõus 10 eurot/m3 inglise naela tugevnemise kompenseerimiseks importööridele vastuvõetamatu. Inglise ja Iiri tootjad pakuvad hetkel Balti tootjatest 15 eurot/m3 soodsamat hinda. Hollandi nõudlust peetakse hetkel rahuldavaks, hiljuti kosus ka nõudlus Saksamaal. Hööveldamiskõlbliku kuuse nappus ei lase nõudlust katta.
Balti koduturul peetakse müügivõimalusi hetkel soodsaks, sest puidutööstuse toormevajadus on sesoonses tõusufaasis. Siiski kardetakse raskusi, mis on põhjustatud saeveskite poolt teatatud hinnatõusust.
Saksamaal maksab hööveldatud materjal kohale viiduna 270 eurot/m3, Ida- Euroopas on hinnad keskmiselt 5 eurot/m3 madalamad. Inglismaal on C24 hind ca 195 GBP/m3 FOM. Ida Aasias maksab Balti hööveldatud materjal kohale viiduna 280- 290 eurot/m3.

Allikas: EUWID 06.03.2013