Balti saeveskid üritavad suuremat nõudlust ära kasutada

Balti okaspuu saematerjali tarnijad üritavad pisut paremat nõudlust ära kasutades tõsta saematerjali hindu esimeses või hiljemalt teises kvartalis. Loodetakse hinnatõusu kuni 10 eurot/m3, sõltuvalt algtasemest. Tellimusi saadakse pidevalt ja seda eelkõige tänu Balti hööveldamistehastele, kes stabiilse nõudluse tõttu Ida- Euroopas ja Ida- Aasias vajavad pidevalt okaspuu saematerjali. Müügivõimalused Põhja- Aafrikas ei ole muutunud. Saetud lamellide nõudlus Jaapanis on rahuldav ja seda oletatakse aasta jooksul isegi paranevat, sest sealsed ostjad võivad suurendada laovarusid 2014. Aastaks planeeritud käibemaksu tõusu tõttu.
Eelmise aasta detsembris ei oletanud Balti okaspuu saematerjali tootjad, et nõudlus praegusel hetkel on üsna rahuldav. Ei ole selge, kas selline situatsioon jääb püsima ja kas lähikuudel on oodata aastaajale kohast tõusu. Praegu ei tööta Balti saeveskid täisvõimsusel palgipuuduse tõttu ja pakkumine on nõudlusele vastav. Palgipuudus jaanuari alguseni piiras tootmist ka Venemaal.
Balti kuuse saematerjal (SF) maksab hetkel Saksamaale viiduna 202- 210 eurot/m3, 45 mm paksuseid liimpuittalade lamelle müüakse Kesk- Euroopasse kohale viiduna 205 eurot/m3, sama materjal Prantsusmaale tarnituna 225- 230 eurot/m3. Karkassipuidu hind Inglismaal on 180 GBP/m3 ümber. Hööveldatava kuuse saematerjali hinnaks Baltimaades pakutakse
184- 186 eurot/m3. Egiptuses pidi Balti tarnijad oma hindu novembris langetama 5 eurot/m3, sealtpeale on hinnad olnud stabiilsed. Hetkel maksab Venemaa hööveldatav mänd ja kuusk Baltikumi kohale tooduna 190 eurot/m3.
Allikas: EUWID 23.01.2013.