Eesti parim noor tisler treis kõigest 22 tunniga uhke puhvetkapi

Võrumaa kutsehariduskeskuses teisel kursusel puidu­töötlemist õppiv Rain Toming (21) saavutas 11. koha juuli alguses Saksamaal Leipzigis toimunud üle­maailmsel kutse­meistri­võistlusel Worldskills.

Tominga ülesandeks oli nelja päeva ehk 22 töötunni jooksul valmis treida neljal jalal seisev puhvetkapp. See jõuab kohe-kohe ka Eestisse, aga mitte Tominga koju, vaid kooli.

SA Innove kommunikatsioonijuhi Liina Liivi sõnul hindasid kohtunikud puhvetkapi kvaliteeti ning osi, näiteks liikuvaid detaile, samuti detailide kokkusobivust, lihvitust ja kogu kapi vastamist etteantud joonisele. Võistlejad kasutasid peamiselt masinat, vaid sahtli pidid valmistama käsitsi.

Toming pidas rahvusvahelist võistluskogemust kasulikuks, mis pakkus võimalust näha ka teiste riikide erialast kultuuri. Pärast kutsehariduse omandamist soovib ta tööle asuda puidutööstusesse. „Minu üheks suureks unistuseks on näha ennast puiduettevõttes tehnoloogi ametikohal,” märkis noor tisler.

Kokku võistles Worldskillsil 1046 inimest 55 riigist. Koos Tomingaga pani end proovile kokku 24 tislerit, kes juba oma kodumaa parima tiitli pälvinud ja seetõttu ka Leipzigis oma riiki esindasid.

11. koht on seni eestlaste parim saavutus, samaga sai eelmisel korral hakkama tisler Silver Kämärä. Eestist osales tänavu Saksamaal kümme kutseõppurit, tislerist trükkalini. Järgmisele Worldskillsile São Paolosse, Brasiiliasse võivad Eesti kutseõppurid sõita 2015. aastal.

Allikas: Eesti Päevaleht, Merle Must