EMPL osales Gustav Adolfi Gümnaasiumi keskkonnanädalal

dsc_0015 Vaata pildigaleriid Vivendi koolituskeskuse Facebooki leheküljelt SIIT

Möödunud nädalal, 14.01.-18.01 toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis metsateemaline keskkonnanädal, millel osalesid ka Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu esindajad.

Teisipäeval pidas Puuinfo esindaja Erik Konze lõpuklasside õpilastele haarava loengu puitarhitektuurist.

Reedel käisid koos 3.-5. klasside õpilastega pesakaste meisterdamas ja neile metsast ning puidukasutusest rääkimas EMPLi tegevjuhi asetäitja Märt Riistop ja kommunikatsioonijuht Regina Hansen. Tihaste pesakastide meisterdamist juhendasid Tiiu ja Ivari Maar Vivendi Huvikoolist. Sündmus jäädvustati ka erametsanduse infoportaali saate „Metsakaja“ tarvis.

Liidu esindajaid rõõmustas laste aktiivsus, teadmishimu ja tegutsemisrõõm. Ei leidunud kedagi, kes oleks tahtnud meisterdamisest kõrvale jääda. Ka metsa- ja puidujutud võeti laste poolt hästi vastu.

Pesakastide kokkukopsimine ja slaidinäitamine ja „Metsaringi“ multika näitamine käisid kolmes vahetuses, kokku osales vähemalt 140 last. Osa pesakaste leiab edaspidi koha vanaemade juures maal, kuid EMPLi abiga leiab osa neist kindlasti koha lähedalasuvas pargis, kus koolilastel on kevadel hea linde vaatamas käia.

Keskkonnanädalal käisid lastele esinemas ka Kristi Teppo Eesti Metsaseltsist ja Erik Kosenkranius Keskkonnaametist , kes rääkisid maailma metsandusest; endine Eesti Metsaseltsi president ja Kohila vallavanem Heiki Hepner tutvustas Eesti metsandust; metsa ja kultuuri suhete teemal pidas loengu Maavalla Koja vanem Ahto Kaasik ja pärandkultuurist rääkis Jürgen Kusmin Riigimetsa Majandamise Keskusest.