EMPL preemiad parimatele EMÜ ja TTÜ magistritöödele

Selle aasta EMPLi parima magistritöö preemia said Eesti Maaülikooli Metsandus- ja maaehitusinstituudi metsatööstuse eriala üliõpilane Siim Tammeväli ja Tallinna Tehnikaülikooli Keemia- ja materjalitehnoloogia teaduskonna puidutöötlemise eriala üliõpilane Birgit Sepp.

Siim Tammeväli lõputöö teema oli “Saematerjali sorteerimismasinate võrdlus ja valik Combimill Sakala OÜ näitel”. Töö juhendajateks lektor Risto Mitt ja Jaan Kers (TTÜ). Magistritöös võrredi saematerjali sorteerimismasinate defektide tuvastamise, lineaarmõõtude määramise ja kvaliteediklassidesse jagamise täpsust. Töö tulemusena selgitati välja sorteerimismasinate tegelik võimekus ning leiti ettevõttele kõige optimaalsem masin.

Birgit Sepp kirjutas lõputöö teemal “Väärlülipuiduga kasespooni liimliite parendamine Tarmeko LPDs”. Töö juhendajateks Kaarel Saar ja Jaan Kers. Magistritöös selgitati välja kase väärlülipuidu mehaanilised ja keemilised omadused ning uuriti võimalusi väärlülipuiduga kasespooni liimliite parendamiseks.

EMPL on premeerinud parimaid erialaseid magistriõppe lõputöid EMÜ-s alates 2004 ja TTÜ-s alates 2011. Preemia suurus on 500 eurot mõlemale autorile. Julgustame üliõpilasi valima erialaga seonduvaid teemasid ning ettevõtteid ja kõrgkoole mimekülgseks koostööks.