EMPLi juhatus käis tutvumas Stora Enso Eesti AS Imavere puidutööstusega

Läinud kolmapäeval, 8. mail toimus Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse koosolek Stora Enso Eesti AS Imavere saeveskis.
 
Järvamaal Imaveres tegutsev Stora Enso Eesti saeveski on 16 tegutsemisaasta jooksul arenenud peenpalgi saeveskist suurtootmiseks, kus eelmisel aastal saeti 275 000 m3 materjali ja valmistati 143 000 m3 järelvääristatud tooteid ning 85 000 t pelleteid.
.
1994. aastal tööd alustanud Imavere saeveski on kasvanud jõudsalt. Alates aastal 2005 avatud liimpuittalade tootmisliini avamisest on üha enam liigutud sinnapoole, et anda puidule suurem järelväärtus – kas hööveldamise, akna- ja uksekomponentide valmistamise või liimpuittalade tootmisega. See on aidanud ka hajutada suurtootmise riske pidevalt muutuvas turuolukorras. Tööstuskompleksi kuuluvad peenpalgi saeliin, jämepalgi saeliin, talatehas, graanulitehas ning komponenditehas. Tootmiskompleksis töötab 334 inimest. Tooteid valmistatakse väga mitmetele turgudele; neist suuremad on Euroopa Liit ja eraldiseisva riigina Jaapan.
Ringkäigule tehases järgnes EMPLi juhatuse koosolek, kus oli arutluse all Maaülikooli metsatööstuse eriala õppekavade arendamine, lisaks tutvuti Eesti Metsaseltsi Metsakooli projekti plaaniga ja arutati liikmete seas läbiviidavat küsitlust enne suvist üldkogu. EMPLi liikmeks võeti vastu Combimill OÜ.