EMPLi juhatus külastas saematerjali tootjat Balcas AS-i

 Kolmapäeval, 14. augustil tutvus EMPLi juhatus Harjumaal Rae vallas Vaidas asuva Balcas Eesti AS-iga. Tegemist on Suurbritannia ja Iirimaa ühe suurema puidutööstuskontserni Balcas Ltd (www.balcas.com) 1993. aastal asutatud tütarettevõttega.

Ettevõtte põhitegevusala on kõrgekvaliteedilise ja laia sortimendiga saematerjali tootmine, millest 90% turustatakse Suurbritannias ja Iirimaal. Balcas lähtub oma tegevuses ausa äri põhimõtetest ja keskkonnakaitse standarditest.

Harjumaal Viikingite Külas toimunud koosolekul tutvustati uusi teemajuhte ja nende edasist tööd EMPLis; lähemalt räägiti EMÜ metsandus- ja maaehitusinstituudi valikõppeaine ideest. Koosolekul osalejad arutlesid ka KIKi suvisesse vooru esitatud projektitaotluse sisu ja mahu üle. Taotluse sisuks on 2014. aasta puitarhitektuuri konverentsi ja Aasta Puitehitis 2014 konkursi korraldamine, EKA puitarhitektuuri õpikoda, uuring puidukasutuse takistustest ja eelistest ehituses ning kolm puiduteemalist ajalehelisa. Kõne all oli ka EMPLi edasine roll kutseandjana, 2013. aasta eelarve täitmine ja 2014. aastaks plaanitud eelarve.