Euroopa 2015. aasta puu võistluse finaalis on ka Eesti tamm (EMPL)

1. veebruaril algab hääletamine Euroopa 2015. aasta puu tiitlile.

Võistlus Euroopa aasta puu sai alguse 2011. aastal. See kasvas välja populaarsest Aasta puu võistlusest, mida Tšehhi Vabariigis on mitmeid aastaid korraldanud Czech Environmental Partnership Foundation (Tšehhi Keskkonna Partnerluse sihtasutus). Euroopa finaali pääsevad riiklike voorude võitjad.

„Euroopa aasta puu mõte on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele, mida me peaksime hindama ja kaitsma,“ ütles võistluse korraldaja Environmental Partnership Association. „Erinevalt teistest võistlustest ei ole Euroopa aasta puu puhul oluline ilu, suurus ega vanus, vaid lugu ja seotus inimestega. Me otsime puid, millest on saanud laiema kogukonna lahutamatu osa.“

Igal aastal osaleb võistlusel kümneid ja sadu tuhandeid inimesi. Kui alguses oli osalevaid riike 5, siis nüüd on neid juba 14. Organisatsioon otsib Euroopa riikidest uusi partnereid, et puude kui koha vaimu kandjate kaitse saaks rahvusvahelise diskussiooni teemaks. Eestit esindab finaalis Orissaares jalgpalliväljakul kasvav tamm.

Hääletamine toimub 1. kuni 28. veebruarini 2015. Viimasel nädalal (21. kuni 28. veebruarini) on hääletamine salajane ning te ei leia veebilehelt jooksvat häälte arvu. Tulemused avaldatakse 5. märtsil. Võidupuu tehakse pidulikult teatavaks 22. aprillil 2015 Brüsselis.

Hääletamise reeglid:

  • Igal inimesel on õigus hääletada ainult üks kord oma e-posti aadressiga.
  • Ühekordse e-posti aadressiga hääletamine ei ole lubatud ning need hääled kustutatakse.
  • Võistluse korraldaja jätab endale õiguse kontrollida, kas e-posti aadress on kasutusel, ning kui selgub, et ei ole, siis on tal õigus selle aadressiga seotud hääl kustutada.
  • Serveri ülekoormamisel kehtetute häältega on Environmental Partnership Assotsiatsioonil, võistluse korraldajal, õigus hääletus ennetähtaegselt lõpetada.
  • Isikuandmeid (e-posti aadressi) kasutatakse ainult hääletaja tuvastamiseks ning neid ei töödelda ega kasutata muul viisil.

Loe lisa ja hääleta: http://www.treeoftheyear.org/Uvod.aspx