Euroopa metsanädal

Tänasest nädala lõpuni (9.-13.12 )toimub Soomes Euroopa metsanädal, mida viimati tähistati aastal 2008 Roomas. Rovaniemi kohtumisele 9.-13. detsembril oodatakse kogu põhjapoolkera metsandusorganisatsioonide ja –tööstuste esindajaid. Lisaks töistele üritustele on Rovaniemi keskmes turistidele suunatud tegevused. Metsanädala sündmused toimuvad keset Rovaniemi turismihooaja tipp-aega.

Metsanädala üritustele koguneb ligikaudu pooltuhat külalist üle Euroopa, samuti Põhja-Ameerikast ja ka Kesk-Aasiast. „See nädal on suurepärane võimalus tutvustada metsandust ja metsasektorit kogu maailmale,“ rääkis Soome Metsaameti esindaja Christina Vuopala. Ta lisas, et nädal pöörab tähelepanu ka Lapimaale ja Rovaniemile laiemalt.

Euroopa metsanädala kõige olulisem sündmus on ÜRO Toidu-ja Põllumajandusorganisatsiooni FAO Euroopa metsanduskomisjoni ja ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni UNECE ühisnõupidamne. Lisaks sellele korraldavad oma üritusi mitmed metsasektori organisatsioonid, valitsusasutused jne.

Euroopa metsanädal ei ole ainult üks pikk koosolekute jada. Metsanädalal tuuakse mets linnaruumi, lähemalt tuhandetele jõuluturistidele. Eelkõige keskendutakse kohalikule Lapi toidule, puidule ja puidust toodetele ning muidugi ei unustata soome sauna. Eesmärgiks on arendada uus ja püsiv turismitoode, mida pakkuda talvel Rovaniemi külalistele. Uued turismitooted saavad testitud metsanädalal, mis pakub erinevat programmi igaks õhtuks.

 

Allikas: Metsainfo

 

Euroopa Metsanädala patrooniks on Jõuluvana, kelle pöördumist saab vaadata siit.

Allikas: UNECE