Heido Vitsur: Eesti vajab toodet, mille eest saab hinda küsida

Täna Tallinnas KUMUs toimuva Eesti Mööblitootjate Liidu konverentsil ütles LHV panga majandusekspert Heido Vitsur, et Eestil on vaja toodet, mille eest on võimalik hinda küsida, mitte saada hinda, mida meile pakutakse.

LHV panga majandusekspert Heido Vitsur märkis, et kui me Eesti majanduse jaoks kutsehariduse küsimust ei lahendada, ei lahenda mitte midagi. “Puidusektor on hõivatuse poolest kõige suurem majandussektor, kus on koos metsameestega üle 30 000 töötaja ning see on üks Eesti perspektiivsemaid sektoreid töötlevas tööstuses, siin on kõik eeldused selleks olemas,” rääkis Heido Vitsur. “Eesti ettevõtetel on vaja suuremat haaret – ei saa toota vürtspoodidele – ei saa jääda kõige odavamasse ja kõige tihedamasse konkureerivasse gruppi. Mikroniššides rikkaks ei saa. Skype ei ole siin üksikuna mingisugune etalon. Meil on vaja toodet, mille eest on võimalik hinda küsida, mitte saada hinda, mida meile pakutakse. See, et mikroettevõttest tekiks uued majakad, selleks ei ole meil jõudu.”

“Probleem on ka see, et Eestil on väga suur metsavaru, aga see on väga suures osas väga halvasti hooldatud,” lisas Heido Vitsur. “Eesti metsa pakkumine on väikesem, kui tegelikult võiks olla. Mets on jagatud sageli kolme põlvkonna vahel, pärijad elavad Kanadas ning seetõttu on suur osa metsast hooldamata ning üleküpsenud. Sellega tuleks tegeleda.”

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman rääkis, et ta peab vajalikuks panustamist reaalteadustesse. “Ka hariduse andmine peab muutuma,” ütles Toomas Luman. “Ülikoolid ei saa olla pelgalt akadeemiliste teadmiste jagamise kants, vaid ülikool peab olema koht, kus õpitakse oskusi ja teadmisi rakendama. Eestis ei oma kolmandik tööealistest inimestest erialaseid oskusi ja teadmisi, see arv peab tulevikus oluliselt vähenema. Huvi on peamine, mis annab hariduse – miks lennuk õhus püsib või miks muna keedes kõvaks läheb?”

Konverentsil astuvad teiste seas üles veel Tiit Kolk, Peep Kuld, Enn Veskimägi, Marko Melter, Rolf Relander, Jaan Hein, Jaan Kers. Konverentsi peasponsor on Plaat Detail OÜ, suursponsorid Elektrum OÜ, AS Mass, Balti Spoon OÜ; toetajaliikmed AS Antsla Inno, Syntema AS, Tiksoja Puidugrupp AS, Alpek FL OÜ, Ermatiko OÜ, Standard AS.

Eesti Mööblitootjate Liit (endise nimega Eesti Puutööliit, www.furnitureindustry.ee) on asutatud 1991. aastal mittetulundusühing, mis ühendab puidutöötlemise, mööblitootmise ja müügiga ning selle valdkonna seadmete ja materjalide tootmise, vahendamise ja müügiga ning töötajate koolitamisega tegelevaid tööandjaid.

Täiendav informatsioon:
Tiit Kolk, Mööblitootjate Liidu juhatuse esimees
Telefon: +3725068612, e-post: <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy51702 = 'tiit.kolk' + '@'; addy51702 = addy51702 + 'sorbesgroup' + '.' + 'com'; document.write( '‘ ); document.write( addy51702 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–>