Hiinlased avasid Tallinnas Euroopa turule laienemise peakontori

Tänasel Eesti-Hiina ärifoorumil Tallinnas avati ka Hiina Jilini provintsi majandusesindus Põhja ja Ida-Euroopas.

Riigikogu liige Tõnis Palts sõnas äriesinduse avamisel, et Eesti oluliseks eeliseks on siinne äriühingute 0% tulumaksumäär reinvesteeritud kasumilt, mis teeb Eesti atraktiivseks peakontori asukohaks mitte üksnes Euroopa firmade jaoks, vaid ka parimaks kohaks, kus Hiina ettevõtted saavad Euroopa turule laienemisel peakontori avada.

Esindus hakkab lisaks Eestile teenindama ka teisi Euroopa Liidu ida- ja põhjapoolseid riike.

Eestiga partnerlus sai Jilini provintsil alguse aasta tagasi, kui EAS ja Hiina riigiettevõte Jilin Province New Energy Investment Co. Ltd. sõlmisid investeerimis- ja koostöökokkuleppe, mille kohaselt investeerivad Jilin New Energy ning teised Hiina Jilini provintsi ettevõtted Eesti taastuvenergeetika sektorisse 130 miljonit eurot.

“Nüüd oleme ühistegevust veelgi laiendanud ja kaasanud näiteks põllumajanduse ja puidutööstuse,” rääkis EASi juhatuse liige Martin Hirvoja. “Palju on räägitud, et Eestil on vaja Aasia- ja Hiina-suunalises majanduskoostöös fookust konkreetsemale piirkonnale. Tänaseks oleme selle fookuse leidnud Jilini provintsis, kus on 27 miljonit elanikku – seega Eesti jaoks hoomatav mastaap.”

Jilini provintsi delegatsioon viibib Eestis 19.-21. juulil. Äridelegatsiooni kuulub Hiina majandusministeeriumi Jilini osakonna peadirektor ning provintsi 14 olulisema ettevõtte esindajad põllumajanduse, taastuvenergia, õlitööstuse, raudtee, ehitusmaterjalide, puidutöötluse, toiduainete, tekstiili ja kaubanduse valdkonnast.

Allikas: Äripäev Online, Ave Lepik