Hobi pani aluse ettevõttele

Järvajaanilased Kaspar Kark ja Raido Vespere olid valmistanud servamata lauast mööblit hobi korras kaks ja pool aastat.

Kevadel lõid nad ettevõtte MoobelSL ja serva­mata täispuidust mööblit teha on nüüd nende töö. Kuigi üsna palju tellimusi tuleb Järvamaalt, on nende mööblit näha ka mujal Eestis ja Soomeski.

Kõige sagedamini valmistavad nad magamis­tuppa voodeid, öökappe, pesukaste või kummu­teid. Tööde loetellu kuuluvad ka köögikapid ja riiulid.

Selleks et puit ei mängiks, peab ta olema kuiv. Kark ja Vespere kasutavad tislerkuiva materjali. «Materjali ostame Harjumaalt kahest kohast, meie kandist ei saa tislerkuiva puitu,» märkis Kark.

Servamata lauast mööblit tellides kokkuhoiule mõelda ei maksa. Laudu saekaatrist tellides tuleb arvestada kallima hinnaga kui servatud laua puhul.

Ka on käsitööna valminud mööbel laiatarbekaubast kallim. «Hinna määrab puidu kvaliteet, töötlus, valmistamisele kuluv aeg ja palju muud­ki,» selgitas Vespere.

Oma mööbli eeliseks peavad Kark ja Vespere ainulaadsust. Köögimööbel valmib eritellimusel.

«See on ka meile huvitav, sest lõpplahendus on alati erinev ja väga ilus,» selgitas Kark.

Mööblimeistrid julgustavad puitu rohkem kasu­tama, nende hinnangul loob see koduse ja hubase olemise. Oma kodudes eelistavad Raido Vespere ja Kaspar Kark saarepuidust köögimööblit. Loomulikult enda valmistatut.

On enesestmõistetav, et puitmööbel vajab kait­set vee ja liigniiskuse eest. Määrdunud mööblit soovitavad Kark ja Vespere puhastada kohe pehme ja niiske lapiga. Kulunud ja tuhmunud mööblile tuleb peale kanda uus õlikiht.

Allikas: Järva Teataja