Homsel puitarhitektuuri konverentsil selgub konkursi „Aasta Puitehitis 2013“ võitja

Homme, 14. novembril KUMUs toimuval puitarhitektuuri konverentsil „Puit – homse elukeskkonna võti“ esitlevad maailma tipparhitektid puitarhitektuuri säravamaid näiteid kogu maailmast. Tänavu 7. korda toimuva konverentsi korraldamisega soovib Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit esile tuua puidu kui loodusliku ja taastuva ehitusmaterjali laialdasi kasutamisvõimalusi ehituskunstis.

Konverentsi avab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Kell 17.45 kuulutatakse KUMUs välja 11. korda toimuva konkursi „Aasta Puitehitis 2013“ võitjad.

„Puit on meie oma taastuv ressurss. Saaksime seda palju enam kasutada nii avalike kui ka teiste hoonete ehituses,“ ütles Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. „Puidu kasutamine on uute hoonete tellijate, reegleid loovate ametnike ja ka inseneride valikute küsimus. Neid valikuid tehes peame mõtlema sellele, et puidu kui ehitusmaterjali kasutamine annab meie inimestele rohkem tööd, toetab Eesti riigi, meie kõigi arengut,“ sõnas ta.

„Puidu laialdasem kasutamine on võti nii elukeskkonna kui ka Eesti inimeste elujärje parandamiseks,“ rõhutas  Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Martin Arula. „Eestil on olemas väärtuslik loodusressurss – muld, mis kasvatab toitu ja puid. Siinse metsaressursi mõistlik kasutamine ning ekspordisuutliku metsa- ja puidutööstuse toetamine suudaks igal aastal riigi rahakotti tuua juurde vähemalt miljard eurot.“

Konverentsi info ja programm on leitavad SIIN

Konkurss „Aasta Puitehitis“ toimub tänavu 11. korda  ja seda korraldab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit Puuinfo programmi raames.

Parima puitehitise tiitlile kandideerib tänavu kokku 23 ehitist. Konkursile võis esitada ehitisi, milles puit on domineerivaks materjaliks ja mis valmisid hiljemalt 30.09.2013.

Konkursi „Aasta Puitehitis 2013“ peaauhinna, 2000 eurot,  paneb hoone arhitektile välja  Eesti Kultuurkapital. Puitehitise omanikule antakse tunnustusena üle majamärk.

Eriauhinnad antakse välja arhitektile või insenerile liimpuidu parima kasutuse eest  (Peetri Puit – Arcwood,  700 €), parima vineerikasutuse eest (UPM-Kymmene Otepää AS, 700 €), höövelmaterjali parima kasutuse eest (AS Rait – Raitwood, 700 €) ja konkursi „Aasta Tehasemaja 2013“ võitjale (Eesti Puitmajaliit). Konkursi „Aasta Tehasemaja“ kohta leiate lähemat infot SIIN.

Mullu pälvis „Aasta Puitehitise“ tiitli Emil Urbeli projekteeritud Villa Nurklik Järva-Jaanis. Möödunud aasta võidutööga saab tutvuda SIIN

Konverentsi korraldamist ja Aasta Puitehitise konkurssi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.