Ilmus õppelehe Sinu Mets kevadnumber

6. aprillil ilmus ajalehe Postimees lisana õppelehe Sinu Mets kevadnumber. Metsaomanikele, jahimeestele ja kõigile teistele metsahuvilistele mõeldud õppelehte annab Erametsakeskus välja neli korda aastas, alates 2007. aastast.

Viimastel aastatel Maalehe vahel ilmunud õppelehte annab alates sellest aastast välja ajaleht Postimees. “Sinu Metsa” tiraaž kasvab ning väljaanne jõuab nüüdsest ligi 200 000 lugejani.

Lehe sisu kokkupanemist jätkab lehe senine toimetaja, metsandusajakirjanik Viio Aitsam. Selleks, et lehes ilmuv info oleks praktiline, värske ja mitmekülgne, osalevad toimetuse kolleegiumis Keskkonnaministeeriumi, Erametsakeskuse, metsaühistute, Eesti Erametsaliidu ja Eesti Jahimeeste Seltsi esindajad.

Sinu Metsa kevadnumbris tuleb juttu Keskühistu Eramets korraldatavast metsataimede ühishankest; jagame nõu, kuidas arvutada kulutusi metsauuenduseks ja selgitame paberimajandust metsapuutaimede kasvatamisel. Räägime ka võimalikest pettustest metsa müügil ja juriidilistest konksudest kaasomanikega suhtlemisel. Sinu Metsa jahimeestele mõeldud osas jagame kogemusi karusnahkade töötlemisest ja õpetusi nakatunud metssigadega toimetamisel, anname infot hallhüljeste küttimisest ja värskest veebipõhisest infosüsteemist Jahis. Jätkame Sinu Metsas ka metsaühistute tegemiste ja metsaomanike kogemuste tutvustamist: seekord räägime Virumaa Metsaühistust ja saame tuttavaks metsaomanik Tõnu Kalmetiga Kohila vallast.

Sinu Metsa varasemaid numbreid saab lugeda erametsanduse infoportaalist

Õppelehte saab koju tellida telefonil 666 2525 ja e-mailiga levi@postimees.ee. Ühe numbri kojukande hind on 2 eurot.

Õppelehe Sinu Mets väljaandmist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.