Joakim Helenius: puit on Eesti tulevik

Joakim Helenius (ettevõtja), Eesti Päevaleht (LP): Olen veendunud, et orgaaniliste materjalide kasutamise vajadus on midagi, millega maailm peab hakkama lähemal ajal arvestama. Eestis on metsad alaväärtustatud, varsti tuleb nii ehitusalal kui ka mujal peale palju uusi puidu kasutusalasid. Seda on vaja kasvõi selleks, et vähendada kasvuhoonegaase.

Nii et järgmise 10–20 aastaga saab puit Eesti majanduses palju olulisemaks, kui ta praegu on. Puidule leitakse palju uusi kasutusalasid ja need Eesti ettevõtted, kes suudavad olla selles vallas varajased tegutsejad, saavad veel suuri asju teha ja arendada – mitte ainult Eestis, vaid ka Euroopa turul.

Puitmajade ehitusel läheb juba täna hästi, aga puiduäri peaks laienema.

See ongi üks asi, kuhu soovitada inimestel vaadata: kuidas arendada häid tooteid, milles saab kasutada puitu ja kus puit on materjalina tõesti konkurentsivõimeline? Ma ei räägi ainult ehitusest, vaid mis tahes toodetest. Ajapikku peab hakkama puidu kasutamist ka rohkem subsideerima, et seda suurendada.

See on küll ainult osa globaalse soojenemise vastu võitlemisest, aga see on Eesti majanduse võimalus.

„Hea äri” on rubriik, kus küsime tuntud ettevõtjatelt, õppejõududelt ja visionääridelt: mis valdkonda ja kuhu täpsemalt tasuks praegu investeerida oma aega ja raha ning luua oma ettevõte ja mida minna õppima?