Karksi-Nuia ettevõte ostis uue tootmisliini (Sakala)

Karksi-Nuia puitkilbitootja Textuur on teinud ligi seitsme miljoni euro suuruse investeeringu ja ostnud Rootsist uued tootmisliinid, mis pannakse tööle veebruari lõpul.

«See suund, kuhu me investeerime, on ennast õigustanud. Kõik, kes praegu sel alal Euroopas tegutsevad, on väga edukad,» selgitas aktsiaseltsi juht ja suuromanik Argo Jõgi.

Uute seadmete töölepaneku järel plaanib ettevõte palgata kolm-neli uut töötajat. «See moodne liin inimesi väga palju ei nõua,» sõnas Jõgi.

Rootsi saetööstuse seadmete tootja Söderhamn Eriksson tarnib Textuurile koore-eemaldusliini, lintsaagide üksuse, karussellkonveierid, paksussae Eurosaw ja servamissae Catech. Uus tootmisliin võimaldab töödelda aastas 75 000 tihumeetrit palke vahetuse kohta.

Textuur teeb Karksi-Nuia tehases männikilpi ja kase-liimpuitu, mida kasutatakse täispuidust mööbli toorainena ning tellitud mööblidetaile, saematerjali ja tootmisjääkidest puidubriketti. Lisaks müüb ettevõte Karksi-Nuia kortermajade elanikele toasooja.

2014. aastal teenis Textuur 7,1 miljoni euro suuruse käibe juures 619 000 eurot kasumit. Ettevõttes töötas toona keskmiselt 160 inimest.