Karksi-Nuia puidutööstus Textuur käivitab uued seadmed jaanuaris (Sakala)

Viljandimaa Karksi-Nuia puitkilbitootja Textuur paigaldab Rootsi Söderhamn Erikssonilt ostetud seadmeid. Uutesse liinidesse on ta investeerinud rohkem kui 7 miljonit eurot ja need käivitatakse tuleva aasta alguses.

«Meil tulid veel uued seadmed juurde. Esimene osa saab aasta lõpus valmis, aga võtsime investeeringuid juurde,» rääkis aktsiaseltsi Textuur juht ja omanik Argo Jõgi uudisteagentuurile BNS. Ta lisas, et kõik uued seadmed käivitatakse koos jaanuari lõpul.

«Praegu on kõik graafikus ja asjad lähevad ilusti. Töö käib pidevalt,» sõnas Jõgi.

Koguinvesteering uutesse seadmetesse jääb Jõgi sõnul 7 miljoni euro juurde. «See suund, kuhu me investeerime, on ennast õigustanud. Kõik, kes praegu sel alal tegutsevad, on väga edukad. Euroopas kiiresti kasvav trend,» ütles ta.

Seoses uute seadmetega plaanib ettevõte tööle võtta kolm-neli uut töötajat.

Rootsi saetööstuse seadmete tootja Söderhamn Eriksson tarnib Textuurile Cambio koore-eemaldusliini, lintsaagide üksust, karussellkonveiereid, Eurosaw` paksussaagi ja Catechi servamissae. Uus tootmisliin võimaldab töödelda aastas 75 000 tihumeetrit palke vahetuse kohta.

Aktsiaselts Textuur toodab Viljandimaal Karksi-Nuia tehases männikilpi ja kase-liimpuitu, mida kasutatakse täispuidust mööbli toorainena, vastavalt tellimustele mööblidetaile, saematerjali ja tootmisjääkidest puitbriketti ning Karksi-Nuias soojusenergiat.

Ettevõte teenis 2014. aastal 7,1 miljoni euro suuruse käibe juures 619 000 eurot kasumit. Ettevõttes töötas toona keskmiselt 160 inimest, kelle palgakulu moodustas 1,4 miljonit eurot. Ettevõttest 60,9 protsenti kuulub Argo Jõgile.

Allikas: Sakala