KUMUs alanud puitarhitektuuri konverentsil esitletakse maailma ehituskunsti paremikku

Äsja algas KUMUs rahvusvaheline puitarhitektuuri konverents „Puit- homse elukeskkonna võti“. Konverentsil tutvustavad tipparhitektid puitarhitektuuri säravamaid näiteid kogu maailmast.

Konverentsi raames kuulutatakse välja ka „Aasta Puitehitis 2013“.

Konverentsi „Puit – homse elukeskkonna võti“ ettekanded:

Väikevormide suured võimalused

Steven Wallis, dRMM de Rijke Marsh Morgan Architects, Suurbritannia

Väikevormid on heaks baasiks, mille abil katsetada erinevate puitmaterjalide võimalikke tehnilisi lahendusi. Need on esimeseks sammuks uuenduslike lahenduste kasutamisel mastaapsete hoonete juures. Jonas Lencer tutvustab katsetusi puiduga arhitektuuribüroo dRMM näitel.

 

Projekt Dragonskin

Pekka Tynkkynen & Emmi Keskisarja, Soome

Projekt Dragonskin sai alguse Soome arhitektuuritudengite töötoana ja selle eesmärk oli eksperimenteerida vineermaterjali kasutusvõimalustega. Tänaseks on selle eksperimendi baasilt sündinud paviljon eksponeeritud Hong Kongi ja Shenzheni linnade arhitektuuribiennaali näitusel.

 

Puit annab vastused

Much Untertrifaller, Dietrich | Untertrifaller Architects, Austria

Austrias ja Šveitsis tegutseva eduka arhitektiuuriüroo Dietrich | Untertrifaller Architects üks omanikke tutvustab arhitektuuribüroo projekteeritud hooneid, mille seast leiab nii koole, lasteaedu, tuletõrjedepoosid, korterelamuid, jne. – kõigi puhul on domineerivaks materjaliks puit.

 

Innovatiivsus või traditsionalism? Kas 21. sajandi puitarhitektuur saab riigiti olla omanäoline?

Raul Vaiksoo, Raul Vaiksoo Arhitektuuribüroo, Eesti

Raul Vaiksoo on tunnustatud Eesti arhitekt, kelle käe alt on tulnud hulgaliselt silmapaistvaid puitehitisi. 2008. aastal sai arhitekt “Aasta Puitehitis 2008” auhinna.

 

Konverentsi korraldab Eesti Metsa ja Puidutööstuse Liit ning toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.