Luua metsanduskooli koostööpartner 2015 on Ponsse

Luua metsanduskooli koostööpartner 2015 on 45-aastane Soome  metsamasinate tootja Ponsse. Ponsse on Luua metsanduskooli toetanud arvitiimitaatori laenamisega, ettevõte on panustanud ka õpetajate koolitamisse. 6. oktoobril anti ettevõtte esindajatele koolis üle tänukiri. 

Üritusel esindasid koostööpartnerit Ponsse OYj piirkonna juht Marko Mattila ja tootmisjuht Esa Penttinen ning Konekesko müügijuht Tarmo Saks.

Luua metsanduskooli ja Ponsse koostöö jätkub ka edaspidi, seda kinnitab ka uus koostöökokkulepe. Ponsse jätkan kooli toetamist õpetajate koolitamisega ning annab kooli käsutusse arvutiimmitaatoreid ning masinaprogramme, mida saab õppe eesmärgil imitaatoril kasutada. Ühtlasi on tulevased metsamasinate operaatorid oodatud õppekäikudele Ponsse tehasesse.

Ponsse kaubamärki esindab Eestis Konekesko. Ettevõtte kodulehel on kirjas, et esimene Ponsse metsamasin ehitati 1970 aastal, kui metsaülestöötajana tegutsenud Einari Vidgren otsustas enda tarbeks ehitada metsamasina, mis oleks töökindlam kui turult saadaolevad masinad. Masin osutuski väga vastupidavaks ning kui uudis Ponsse töökindlusest levis, soovisid ka teised sama ala ettevõtjad endale samasugust masinat. Suurenenud nõudluse rahuldamiseks asutatigi Ponsse nimeline ettevõte.

Tänaseks on Ponsse kasvanud rahvusvaheliseks ettevõtteks mis on tootnud üle 9000 metsamasina, omab ülemaailmselt 11 tütarettevõtet ning teeb koostööd 26 edasimüüjaga. Ponsse peakorter on endiselt kesk-Soomes Vieremäl, samas kohas kus 1970 aastal ettevõte asutati. 

Allikas: Luua Metsanduskool