Metsamehed volikogusse

Valimised on selleks korraks möödas. Teleülekandest üleriigilist värvide jaotust kaardil vaadates meeldisid mulle kõige rohkem kodumaakonna Pärnumaa ja naabrite – Viljandimaa tulemused. Sinised mõlemad, üks heledam, teine tumedamat tooni – seega võimule pääsesid valdavalt parteitutest koosnevad valimisliidud või IRL Viljandimaal. Eluterve mõtteviisiga rahvas siinses regioonis, mis muud.

Minu vallas kandideerisid ka kohalikud metsanduse ja puidutöötlemise ettevõtjad ja saidki valituiks. Tegevpõllumeestest kandideeris paar inimest, ka nemad said volikogusse.

Nii metsandusettevõtjaid kui põllumehi hinnatakse tööandjatena, teisest küljest aga väärtustatakse nende panust kohaliku külaelu arendamisse. Volikogus teavad just nemad, kus ja millistel aladel on töökätest puudus ning mida vald saaks teha, et inimesed maalt ei lahkuks. Eraettevõtluse raskustest läbitulnutena oskavad nad ka valla rahade säästlikuks kasutamiseks soovitusi anda. Usun, et uues volikogus enamuse saanud kahel valimisliidul pole selliseid omavahelisi erimeelsusi, kui oli eelmise volikogu koosseisus ning kaigaste kodarasse loopimise asemel asutakse vankrit ühes suunas vedama.

Ühe metsaettevõtja eestvedamisel ja toel korrastati hiljuti ajalooline külaplats suvise jaanitule, talviste suusapäevade või muude kohalike kokkusaamiste tarbeks. Suvel valmis ka endisele vundamendile ehitatud kõlakoda ja paigaldati tantsupõrand.

Loe lisa: http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/?p=653907:25   
       
Allikas: Maaleht.ee, Leili metsablogi