Metsanädal algas matkadega

Metsapealinnas Elvas avati täna metsanädal. Koos metsanädalaga alustati ka Elva matkahooaega, tänased matkad viisid osalejaid Elva ümbruse metsadesse.

„Kuigi algab metsanädal, ei ole loodus väga meid soosinud, praegu võiks juba olla väljas ilus kevadilm,“ rääkis Elva linnavolikogu esimees Leelo Suidt. Ta lisas, et ilmast hoolimata saab praegu metsas loodust nautida nii matkates kui sportides.

„Elva ümbruses on väga head võimalused sportimiseks, oleme metsarikas ja looduslähedane linn,“ lisas Elva linnapea Toomas Järveoja.

Tänane metsanädala avapäev oli pühendatud matkadele, Elva Matkakeskusest sai alguse mitu erineva marsruudi ja erineva raskusega matka. „Kõik meie matkad on metsamatkad, ka linnamarsruut kulgeb parkmetsas,“ rääkis Elva linna turismitöötaja Merili Aasma.

Metsanädala sündmused jätkuvad Elvas pühapäevase hundijuttude õhtuga, uut nädalat alustatakse puidufirmade külastuspäevaga. Järgnevatel päevadel on kavas veel Elva keskkonnapäev, metsakonverents ja metsapealinna lauluvõistlus. Sündmused kulmineeruvad laupäeval, 04. mail metsapealinna kümnenda sünnipäeva tähistamisega. Päev algab juba hommikul kell 9, kui Kultuurikeskus Sinilind ümbruses avatakse metsapealinna laat. Päeva jooksul saab Elvas osa veel puukujurite võistlusest, kellatornijooksust ning ainulaadse vineerist skulptuuri KÄBI valmimisest.

Sünnipäevapidustused lõpevad kontserdi ja etendusega Elva Lauluväljakul.

„Metsanädal ei tähenda, et ainult metsapealinn Elva seda tähistab. Igaüks üle Eesti võiks sel nädalal mõelda rohkem metsale ja käia metsas, kas niisama jalutamas, sportimas või siis uurimas, kas midagi tuleks ette võtta oma metsa seisundi parandamiseks,“ lisas metsanädala projektijuht Mart Kelk Eesti Metsaseltsist.

Lisainfo:

Mart Kelk

Eesti Metsaselts

+372 53 49 02 86

<!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy38180 = 'mart.kelt' + '@'; addy38180 = addy38180 + 'metsaselts' + '.' + 'ee'; document.write( '‘ ); document.write( addy38180 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–>

http://www.metsaselts.ee