Metsapealinn alustab nädalat sportlikult

Eeloleval esmaspäeval (29. aprillil) on metsapealinn Elva märksõnaks sport. Tartumaa Tervisespordikeskuses toimub koolilaste metsanduslik orienteerumisvõistlus ja metsakool, õhtul algab jooksuradadel aga SEB 31. Tartu Jooksumaratoni ühistreening.

 Metsanduslikku orienteerumisvõistlust korraldab Eesti Metsaselts.

Võistluse korraldaja Mart Kelk rääkis, et võistlustel osaleb üle Eesti mitusada koolilast. Lisaks tavapärasele orienteerumisele on võistluse osaks ka metsateadmiste näitamine. „Kontrollpunktides antakse võistlejatele mitmesuguseid ülesandeid – näiteks võib tulla ülesandeid puude vanuse, kõrguse ja läbimõõdu määramiseks, tunda tuleb puid ja põõsaid, aga ka näiteks loomade jälgi,“ rääkis Kelk. Võistluse muudab huvitavamaks ka see, et mingeid abivahendeid kasutada ei tohi, vastamisel tuleb toetuda vaid oma kogemustele, teadmistele ja silmamõõdule.

 Kui noored peavad orienteerumisvõistlusel oma metsanduslikke teadmisi näitama, siis nende õpetajad saavad neid esmaspäeval Elvas juurde omandada. Eesti Metsaseltsi korraldamisel toimub metsakool õpetajatele, mille eesmärk on tõsta arusaama metsas toimuvast.

 Kui kooliõpilased on orienteerumisradadel lõpetanud, on Tartumaa Tervisespordikeskusesse oodata jooksusõpru. Kell 18.30 algab 31. SEB Tartu Jooksumaratoni ühistreening. 6, 10 ja 16 kilomeetrised distantsid kulgevad Elva metsade vahel.

 Meie metsad on ideaalsed sportimispaigad ning seda tahab meenutada ka metsapealinn Elva – linn, mis puhkab metsas. Eesti Metsaselts kutsub kõiki eeloleval esmaspäeval metsa sportima. Ja kui Elva peaks kaugele jääma, minge oma kodulähedasse metsa, ilus loodus ja puhas õhk on kõikjal.

Metsast tuleb tervis ja ka mets tuleb tervena ning korras hoida – terves metsas terve vaim,“ lisas Mart Kelk.