Metsaseadus II lugemisel

Teise lugemise läbis 07.11.2013 istungil valitsuse algatatud metsaseaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise seaduse eelnõu (463 SE), mille  põhieesmärk on tagada metsade kaitse ja nende säästev majandamine. Muudatuste alusteks on soov vähendada väikeomandi metsakasutuspiiranguid, arvestada metsamaa ja puuliikide tootmispotentsiaali puistupõhise küpsusvanuse rakendamisel ja tagada metsade majandamise käigus eraldisepõhise langi pindala varieerumise ning loomulikuma maastikku sobivuse.

Istungil ettekandega esinenud keskkonnakomisjoni liikme Jaanus Tamkivi sõnul kaasati kahe lugemise vahel eelnõu arutellu Eesti Erametsaliidu, Eestimaa Looduse Fondi ja Keskkonnaministeeriumi esindajad ning kokkuvõttes valmis 11 muudatusettepanekut.

“Peamiselt on need suunatud sellele, et vähendada metsasektoris bürokraatiat, et asjaajamine oleks lihtsam ja selgem ning et ettevõtjaid ja erametsaomanikke mitte vaevata liigse paberite vormistamisega. Samas peaks ikkagi olema tagatud kindel ja selge ülevaade sellest, mis metsasektoris toimub, millist raiet ja milliseid metsa uuendustöid teostatakse,” märkis Tamkivi muudatusettepanekutest rääkides.

Tamkivi tõi näitena uue muudatusettepaneku, mis leevendas veidi punkti, mis rääkis sellest, et raiete puhul oleks metsas raielangi servas olemas informatsioon selle kohta, kes töid teostab, kes on metsaomanik, lisaks nende kontaktandmed ja tööde teostamise aeg. Nimelt seda nõuet Erametsa Liidu ettepanekul veidi leevendati ja piirduti sellega, et infotahvel tuleb välja panna vaid lageraiete puhul ning piisab, kui sellel on välja toodud tööde teostaja andmed.

Istungi stenogrammi saad lugeda siit. Materjalid on leitavad keskkonnakomisjoni kodulehelt.
Aivar Pau, 631 6352, 53 424804
<!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy25208 = 'aivar.pau' + '@'; addy25208 = addy25208 + 'riigikogu' + '.' + 'ee'; document.write( '‘ ); document.write( addy25208 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–>
Allikas: Riigikogu istungipäeva kokkuvõte
<a href="mailto: <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy54963 = 'aivar.pau' + '@'; addy54963 = addy54963 + 'riigikogu' + '.' + 'ee'; document.write( '‘ ); document.write( addy54963 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–> “>