Mille vastu tundis huvi Eestit külastanud Hiina äridelegatsioon?

POSTIMEES ONLINE: Eestil on külas Hiina äridelegatsioon, kelle visiidi eesmärk on saada ülevaade Eesti majandusest ja investeerimiskliimast ja leida koostööpartnereid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel tõdesid kohtumisel mõlemad pooled, et majandussuhete potentsiaal on suurem, kui seni on suudetud ära kasutada.

Hiina ettevõtjad tundsid huvi Eesti keemiatööstuse, toidutööstuse, turismi ja metsanduse (sh mööblitootmise ja töötlemise) vastu.

Hiina delegatsioonile avaldas muljet Eestis loodud elektriautode taristu, toit ja värske õhk, logistilised võimalused nagu asukoht ja taristu. Lisaks rõhutati, et Läänemere ja Hiina vahet sõitvad laevad on Hiinasse tagasiteel sageli tühjad, mis on siinsetele ettevõtjatele suurepärane võimalus oma kaupade trantspordiks.

Eesti esindajana rõhutas MKMi asekantsler Ahti Kuningas senisest suuremat potentsiaali majandussuhete elavdamiseks ning tutvustas külalistele nii Eesti peamisi ekspordiartikleid kui ka möödunud aastal alguse saanud Ekspordibuldooseri programmi. Põhiliste tugevustena tõi Kuningas välja Eesti logistilised võimalused, IKT sektori võimekuse ning toidutööstuse.