Mööblitootjate konverentsi peakõnelejad on IKEA-st

IHomme Tallinnas KUMUs toimuva Eesti Mööblitootjate Liidu IV konverentsi avab majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, peaesinejad on Tord Skoog ja Per Berggren IKEAst, kes seletavad lahti IKEA ärimudeli ning väärtused, mis on ettevõttele toonud erakordset edu. Skoog ja Berggren näitavad, kuidas madalamad kulud ja madalamad hinnad tagavad suured müügimahud – IKEA lähtub inimeste tegelikest vajadustest, reaalsest ruumist, eluolukordadest ja rahakotist.

“Eesti vajab ideid, kuidas senisest suuremates mahtudes eksportida ning mööbli- ja puidusektor tervikuna on selleks üks väheseid valdkondi, kus meil on võimalik toorainet, mida Eestis on piisavalt, lõpuni väärindada,” sõnas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. “Mööblitootjate omavaheline mõttevahetus on väärtuslik just seetõttu, et me ei konkureeri eelkõige mitte omavahel, vaid meist kordades suuremate turgude ja odavama tööjõuga maadega. Meil tuleb edu saavutamiseks seljad kokku panna ning luua Eesti legend – nagu taanlaste disain on maailmakuulus, võiks maailmakuulus olla ka Eesti mööbel. Selle poole tasub pürgida.”

“Mööbli- ja puidusektor on Eesti muljetavaldav edulugu – me oleme edukad eksportijad ning meie toode on rahvusvaheliselt hinnatud,” märkis konverentsi moderaator, ettevõtja Raivo Vare. “Me oleme lõpptoote tootjad ning hoiame tootmisahelat tervikuna enda käes. Seetõttu on mööblitööstuses võimalik teenida oluliselt rohkem kui mõnes teises valdkonnas, kus teeme ainult allhanget ning ka tooraine peame sisse tooma. Seepärast vajab valdkond ka suuremat riiklikku tuge – ühisturundust, kaubandusesindusi jms. Suurtele turgudele minek on väga kallis lõbu, kuid tasub ühiskonnale tervikuna kuhjaga ära. Siin tasub eeskuju võtta soomlastest, kellele on sellised tugilahendused olemas.”

 “Eesti mööblitööstus on viimase 20 aastaga väga palju muutnud,” rääkis Eesti Mööblitootjate Liidu juhatuse esimees Tiit Kolk. “Käive on vähenenud 3 korda, kunagise 15 ettevõtte asemel on nüüd 500 firmat, kus keskmine töötajate arv on 12. Eesti on valinud paindlike väikefirmade tee. Leedus on masstootmine säilinud, millel on oma selged võlud. IKEA nt Leedus on, aga Eestis ei ole. Masstootmisel on tööviljakus kaks korda suurem, palju tootes on efektiivsus märkimisväärselt suurem. Nt Rootsist on meil palju õppida – seal on paljud ehitusfirmad ja mööblitootjad kokku kasvanud – kui inimene ostab korteri, on seal juba sisustatud köök ja vannituba sees. Samuti peame laiendama haaret – Venemaal ja Kasahstanis oleme 10 aastat hiljaks jäänud – leedulased ja välisfirmad on seal juba ees ja jämedaid otsi neilt kätte saada on väga raske.”

Konverentsil astuvad teiste seas üles veel Toomas Luman, Heido Vitsur, Tiit Kolk, Peep Kuld, Enn Veskimägi, Marko Melter, Rolf Relander, Jaan Hein, Jaan Kers.

Konverentsi peasponsor on Plaat Detail OÜ, suursponsorid Elektrum OÜ, AS Mass, Balti Spoon OÜ; toetajaliikmed AS Antsla Inno, Syntema AS, Tiksoja Puidugrupp AS, Alpek FL OÜ, Ermatiko OÜ, Standard AS.

Eesti Mööblitootjate Liit (endise nimega Eesti Puutööliit, www.furnitureindustry.ee) on asutatud 1991. aastal mittetulundusühing, mis ühendab puidutöötlemise, mööblitootmise ja müügiga ning selle valdkonna seadmete ja materjalide tootmise, vahendamise ja müügiga ning töötajate koolitamisega tegelevaid tööandjaid.

 

Täiendav informatsioon:

Tiit Kolk, Mööblitootjate Liidu juhatuse esimees

Telefon: +372506812, e-post: <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy19830 = 'tiit.kolk' + '@'; addy19830 = addy19830 + 'sorbesgroup' + '.' + 'com'; document.write( '‘ ); document.write( addy19830 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–>