Norralased on maiad Eesti puitmajade peale

Eesti puitmajatootjate müügimaht suurenes ka eelmisel aastal. Selle suurimaks mõjutajaks oli endiselt eksport, raporteerib Eesti Puitmaja Liit.

Puitmajasektori ettevõtete müügitulu 2012. aastal oli 245,8 miljonit eurot, kasvades võrreldes aasta varasemaga viiendiku võrra. Müügitulust ligi 80 protsenti moodustas eksport.

Peamiseks ekspordipartneriks oli endiselt Norra, kuhu läheb kolmandik kogutoodangust, järgnevad Soome, Saksamaa, Rootsi ja Prantsusmaa. Puidu ja puittoodete ekspordi kaubagruppidest moodustas puitmajade segment 2012. aastal 21 protsenti.

Puidutööstus on üks Eesti suuremaid tööstusharusid. Puidutöötlemise ja puittoodete tootmisega tegeleb ligi tuhat ettevõtet, kus on hõivatud enam kui 14 000 inimest. Puitmajade tööstusliku tootmise majandusharus tegutses 2012. aastal üle 150 ettevõtte, hõlmates enam kui 2000 töötajat.

Sektori toodanguartikliteks on käsitsi- ja masintoodetud palkmajad, karkassmajad, elementmajad, ruumelementmajad ja aiamajad. Eelneva aastaga võrreldes lisandus 2012. aastal puitmajasektorisse üle 20 uue ettevõtte, kelle toodang on esialgu peamiselt suunatud koduturule.

Allikas: Delfi.ee, Kadri Paas