Otsitakse aasta puitehitist. Eriauhind traditsiooni tõlgendusele (Äripäev)

Tõstmaks puidu mainet ehitusmaterjalina, otsitakse aasta parimat puitehitist. Lisaks soovitakse tooa esile puidu kui keskkonnasõbraliku ja kohaliku ehitusmaterjali eeliseid ehituses ning edendada puitarhitektuuri arengut.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab Puuinfo programmi raames sel aastal juba 13. korda aasta puitehitise võistlust eesmärgiga tõsta esile uusi ehitisi, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis, välis- või siseviimistluses toimunud parimal võimalikul viisil arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes.

Võistluse laiem eesmärk on tuua esile puidu kui keskkonnasõbraliku ja kohaliku ehitusmaterjali eeliseid ehituses, edendada puitarhitektuuri arengut ning tõsta puidu mainet ehitusmaterjalina.

Võitja selgub novembris.

Võistlusele saab ehitisi esitada kuni 4. oktoobrini, tulemused kuulutatakse välja 25.-26. novembril toimuval rahvusvahelisel puitarhitektuuri konverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti”, mis toimub Tallinnas Nordea kontserdimajas.

Lisaks peaauhinnale antakse välja UPM-Kymmene Otepää aasta vineeriauhind, Arcwoodi aasta liimpuiduauhind, Raitwoodi aasta fassaadiauhind ning sel aastal esmakordselt ka eriauhind parimale traditsiooni tõlgendusele moodsas puitarhitektuuris.

Võistluse žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Riigi Kinnisvara ASi, Eesti Metsaja Puidutööstuse Liidu esindajad ning eelmise aasta puitehitise võistluse peaauhinna võitja.

Eelmisel aastal pälvis peaauhinna arhitekt Sten Ader oma Saaremaale kavandatud Eikla Klubi (seltsimaja) eest. Nõukogudeaegse proportsioonita koolihoone lammutamise järel kerkis samasse täiesti uus ehitis, maast laeni puust.

Hoone kolm tiiba on igaüks oma värvi, vormi ja sisuga, külakeskkonnaga harmoneeruv kogukonnasüda on õige asi õiges kohas.

Kes on kes

Aasta puitehitis 2015 žürii Peeter Pere – arhitekt, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Sten Ader – arhitekt, SKAD Arhitektid OÜ, aasta puitehitis 2009 ja 2014 peaauhinna võitja Epp Lankots – arhitektuuriajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia Targo Kalamees – ehitusinsener, Eesti Ehitusinseneride Liit, Tallinna Tehnikaülikooli Ehitusteaduskonna professor ja õppetooli juhataja Margus Sarmet – ehitusinsener, Riigi Kinnisvara ASi teadusja arendusosakonna juhataja Henrik Välja – Puuinfo/Eesti Metsaja Puidutööstuse Liit