Palgitarned Loode- Venemaal vähenevad

Nagu kevaditi tavaline, on palgitarned saeveskitele Loode- Venemaal vähenemas. Olukorra paranemist ei oodata enne parvetushooaja algust mai lõpus. Ehkki Arhangelski saeveskid nr. 2 ja 3 on eelmisest aastast seisnud, ei ole tööd jätkavate saeveskite varustatus palkidega paranenud, sest metsaraie on kolm kuud tagasi alanud Solombala tselluloosi- ja paberitehase seisaku tõttu tekkinud paberipuidu kehva nõudluse tagajärjel pidurdunud.
Aasta esimestel nädalatel oli kehva ilma tõttu palgipõud ka lõunapoolsemates piirkondades, praeguseks on olukord siiski paranenud.
Saepalkide hinnad on stabiilselt eelmistel kuudel saavutatud kõrgel tasemel. Okaspuu saepalgid maksavad kohale tooduna 2100 – 2200 rubla/tm, Komimaal 1700 – 1900 rubla/tm.
Soome Metsatööstuse Föderatsiooni andmetel on Venemaa palgieksport allpool esialgu planeeritud taset, sest Venemaa pidurdab Venemaa firmadele ekspordilitsentside andmist. Litsentsi saamise eeldusena nõutakse renditud metsa eest maksevõlgnevuste puudumist, mida Soome pool peab Venemaa firmadele palkide ostmisel eeliste loomiseks.

Allikas: EUWID 27.03.2013.