Parimad metsamehed töötavad Põlvamaal! (Pressiteade)

Täna Luua Metsanduskoolis toimunud 49. metsandustöötajate kutsevõistluste esikoht läks RMK Põlvamaa metskonna esindusele. Teisele kohale tõusis RMK Lääne-Virumaa esindus ning kolmandaks tuli metsandusettevõtte Artiston võistkond.
Võitjameeskonda juhtinud Põlvamaa metsaülem Andres Sepp rääkis, et võit tuli tänu ühtlasele esinemisele kõigil aladel. „Meil ei olnud nii, et ühel alal oleks tipp ja teisel mitte midagi. Muidugi oli ka häid tulemusi, aga võit oli ikkagi üllatus. Ega võitu ju ette ei tea,“ rääkis Sepp.
Sepp lisas, et põhiline võitlus tuli täna maha pidada mitte konkurentidega, näiteks teisele kohale tulnud Lääne-Virumaa esindusega, vaid ilmaga. „Keset võistlust kallati ikkagi täielik paduvihm kaela. See oli täiesti maaliline, täiesti valge sein tuli kaela. Aga pole hullu, metsamehed on harjunud ja neil on alati mitu kihti riideid seljas. Said kuivad riided selga ja läks edasi,“ sõnas Sepp.
Metsandustöötajate kutsevõistlustel võeti mõõtu kümnel alal – metsakasvatajate ja noorendike hooldajate mitmevõistluses, metsamasinate (harvester ja forvarder) juhtide võistluses ja stendivõistluses, mis sisaldas endas kahte raiespordi ala – saeketi vahetust ning kombineeritud järkamist. Lisaks toimus jahimeeste mitmevõistlus (osalejatel tuli läbida orienteerumisrada ja lahendada seal mitmesuguseid jahindusalaseid ülesandeid) ning laskmine. Traditsiooniliselt võistledi ka mälumängus, orienteerumises ja võistkondlikus võrkpallis.
Metsandustöötajate kutsevõistlusi korraldas Luua Metsanduskool, võistlusalade korraldamisega tegeles Eesti Metsateenijate ühing. Kokku registreerus võistlustele (võistlejatena, kohtunikena, organiseerijatena, külalistena) üle kolme ja poolesaja inimese. Kõige rohkemaarvuliselt oli osalejaid RMKst. Kohtunikena tegeles tulemuste hindamisega 35 inimest, võistlusi toetas 15 erinevat ettevõtet.
Metsandustöötajate kutsevõistlused on Eesti kõige kauem järjepidevalt toimunud kutsevõistlused.

NB! Pilte 49. metsandustöötajate kutsevõistlustelt leiate aadressilt https://drive.google.com/open?id=0BwemazDou6SUSXVuUzRWOXJHMkE