Peetri Puit ja JS Inseneribüroo said Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu liikmeteks

Alates sellest aastast on Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidul kaks uut liiget: Peetri Puit OÜ ja JS Inseneribüroo OÜ.

Peetri Puit on 2002. aastal tegevust alustanud puidutöötlemisettevõte, mis tegeleb peamiselt suuremõõtmeliste ja erikujuliste liimpuitkonstruktsoonide valmistamisega, samuti liimpuitpaneelide, painutatud puitelementide, sõrmjätkatud konstruktsioonpuidu ja erinevate puitkonstruktsioonide valmistamisega. Peetri Puit on Eesti suurim liimpuittalade tootja; ettevõtte toodangust on valmistatud näiteks Ahhaa keskuse kuplid ja palju muid suureavalisi liimpuidust konstruktsioone. Üle poole ettevõtte toodangust läheb ekspordiks Saksamaale, Prantsusmaale, Hispaaniasse. Käesoleval aastal kavatsetakse realiseerida projekt, kus konstruktsioonide sildeava küündib ca 80 meetrini.

JS Inseneribüroo 1998. aastast Balti turul tegutsev puidutööstuse seadmete ja tööstusliimide tarnija, mille põhitegevus on keskendunud saematerjali järeltöötlemise tehnoloogiale, nagu hööveldamise optimeerimine, sõrmjätkamine, liimimine. Aastate jooksul on JS Inseneribürool olnud palju edukaid koostööprojekte pea kõigi suuremate puidutööstusettevõtetega. Seadmete moderniseerimine ja tootmisprotsessi automatiseerimine aitab puidutööstusel ajaga kaasas käia. Selle nimel teeb ettevõte koostööd valdkonna tugeva kompetentsiga tarnijatega – Dynea, System TM, Kallesoe, SMB, Mixon, IFA jne.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liitu kuulub praeguseks 53 ettevõtet, sealhulgas neli erialast haridust andvat õppeasutust.