Puidutööstuskontserni Lemeks kuuluv Imprest AS avab uue tootmishoone

AS Imprest
PRESSITEADE
28.04.2015

Puidust aiatoodete ning mänguväljakute valmistaja Imprest AS avab Viru-Nigula vallas asuvas tootmiskompleksis uue tootmishoone.

Hoone avatakse 29. aprillil piduliku lindilõikamistseremooniaga. Uues hoones hakkavad paiknema mänguväljakute ja aiandustoodete valmistamise töökeskused. Lisaks alustatakse tööd Postsaver® masinaga, mille abil on võimalik aiapostidele sulatada bituumenist kaitsevarrukad, mis omakorda võimaldab aiapostidele anda kuni  20-aastase garantii.

Uue tootmishoone ehituse tingis vajadus suurema pinna järele, mis lubaks ettevõttel tootmismahtu kasvatada ning töö kvaliteeti parandada. „Parem ruumikasutus võimaldab suurendada erinevate töökeskuste efektiivsust ja täiendavalt investeerida uutesse tehnoloogiatesse, mis omakorda kindlustab Impresti konkurentsipositsiooni tänastel ja homsetel turgudel,“ kommenteeris investeeringut AS Imprest juhataja Timo Hermlin.  „Vähetähtis pole ka asjaolu, et seeläbi paranevad töötajate töötingimused, mis omakorda soodustab ettevõtte arengut,“ lisas Hermlin.

1 000m2 pindalaga hoone projekteeris Inseneribüroo Tandem ja ehituse peatöövõtjaks oli Nowap OÜ. Projektiga tehti algust 2014. aasta septembris ja tööd uues hoones alustati veebruari lõpus.

Imprest AS on Euroopa juhtiv ümarfreesitud ja süvaimmutatud puidust aiatoodete tootja ja turustaja, mis alustas tegevust 2000. aastal. Tänaseks müüb ettevõte 95% oma toodangust 24 Euroopa turul enam kui 250 ärikliendile ning kohalikul turul varustatakse kõiki suuremaid aia- ja ehituskaupluseid. Impresti tehas asub Ojakülas, Viru-Nigula vallas, Lääne-Virumaal ning seal töötab 70 inimest. Tartus asuvas müügikontoris töötab lisaks 10 inimest.

Imprest AS kuulub ühte Eesti suurimasse metsa- ja puidutööstuskontserni Lemeks Grupp, mille 22 tütar- ja sidusettevõtet annavad tööd rohkem kui  700-le inimesele Eestis, Lätis, Prantsusmaal ja Suurbritannias.

Lisainfo:
Timo Hermlin, Imprest AS juhataja, tel 501 0551, e-mail timo@imprest.ee,
www.imprest.ee, www.lemeks.ee