Puidutööstuskontserni Lemeks kuuluv Palmako alustas küttegraanulite tootmist

Siiani peamiselt freesprussist aiamaju ja liimpuitu tootnud AS Palmako alustas Kavastu tootmiskompleksis küttegraanulite tootmist. Puidugraanulid on keskkonnasõbralik biokütus, mille tootmine sobib väga hästi ettevõtte profiili ja väärtustega.

Graanulitehase tootmisvõimsus on 4,5 tonni ühes tunnis, mis võimaldab aastaseks mahuks kuni 30 000 tonni toodangut. Tooraineks kasutatakse höövlilaastu, kuiva saepuru ja puidu töötlemise käigus järelejäävaid klotse. Peamiseks tooteks on 6 mm läbimõõduga Premium kvaliteediga küttegraanulid, kuid tehase masinapark lubab toota ka 8 mm diameetriga graanuleid. Esialgu küttegraanuleid väikepakendis ei pakuta ja neid on võimalik osta üksnes lahtiselt puistena. AS Palmako investeeris graanulitehase käivitamisse 2 miljonit eurot, ehitaja on AS Hekotek.

Palmako_6mmPremium_puidugraanul

 „Aiamajade ja liimpuidu tootmisest jäi järele palju höövlilaastu ja puiduklotse. Puidugraanulite tootmisega alustamine lubab meil ära kasutada oma tootmisest tekkivad puidujäätmed, millega vähendame transpordikoormust tehase ümbruskonnas,“ kirjeldas küttegraanulite tootmise tagamaid Palmako juhatuse esimees Rain Raudsepp. „Esialgu tuleb osta toorainet juurde ka grupi ettevõtetelt ja teistelt koostööpartneritelt. Sel moel suudame toorme maksimaalselt väärindada ja lisaks tõsta ka ettevõtte konkurentsivõimet,“ lisas Raudsepp. Sarnaselt aiamajadele ja liimpuidule läheb enamik Palmako küttegraanuleid ekpordiks.

 Puidugraanuleid saab kasutada igas puuküttekatlas ja spetsiaalse korviga ka tavalises kaminas. Graanulitega kütmise eeliseks on nende märkimisväärselt odavam hind võrreldes teiste kütteviisidega, lihtsus ja mugavus, katelt tuleb täita kord nädalas. Lisaks on tegu loodussõbraliku ja keskkonnasäästliku kütteviisiga.

 AS Palmako on Põhja-Euroopa juhtiv freesprussist aiamajade tootja ja Eesti juhtiv liimpuidu tootja ning eksportija. Kahes tehases valmib üle 35 000 puitmaja ja ligi 30 000 m3 liimpuittooteid aastas, mis turustatakse peamiselt Euroopas. 1997. aastal asutatud Palmako tähistas hiljuti oma 15. tegutsemisaastat. AS Palmako kuulub Eesti ühte suurimasse metsa- ja puidutööstuskontserni Lemeks, mille 22 tütar- ja sidusettevõtet annavad tööd rohkem kui 600-le inimesele nii Eestis, Lätis, Prantsusmaal kui ka Suurbritannias.

 

Lisainfo

Rain Raudsepp, AS Palmako juhatuse esimees, tel 523 2959, <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy81307 = 'rain' + '@'; addy81307 = addy81307 + 'palmako' + '.' + 'ee'; document.write( '‘ ); document.write( addy81307 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–> ,
www.palmako.ee/est, www.lemeks.ee