Puidutööstuskontserni Lemeks kuuluv Palmako laiendab tootmist

AS Palmako ostis Green Window tootmiskompleksi Põltsamaal eesmärgiga laiendada oma tootmist. Palmako tootmiskompleksid Tartumaal Kavastus ja Lääne-Virumaal Laekveres jätkavad freesprussist aiamajade, liimpuidu ja küttegraanuli tootmisega.

26. septembril sõlmiti tehing, millega AS Palmako omandas OÜ-lt Green Window tootmiskinnistu Põltsamaal. Kompleksi suuruseks on 3,7 hektarit, millel tootmis- ja administratiivhooneid ca 6000 m2. OÜ Green Window on selle aasta kevadest antud kompleksis tootmistegevuse lõpetanud.

„Keskpikas perspektiivis vajavad ruumi juurde nii aiamaja- kui ka liimpuidu tootmised. Praeguste tootmismahtude juures töötame juba suhteliselt piiri peal ja ettevõtte orgaaniline kasv pole enam võimalik, mistõttu oleme juba mõnda aega ärikinnisvaraturul silma peal hoidnud,“ kommenteeris ostu Palmako juhataja Rain Raudsepp. „Kohe me tootmisega ei alusta, sest hooned vajavad renoveerimist ja kogu ala korrastamist. Esialgu oleme plaaninud meie jaoks uues kompleksis tootmisega alustada järgmisel sügisel,“ lisas Raudsepp.

Palmako on Põhja-Euroopa juhtiv freesprussist aiamajade tootja ja eksportija. Tootevalik on lai – klassikalistest aiamajadest autovarjualuste ja tööriistakuurideni, laste mängumajadest paviljonideni. Lisaks aiamajadele toodetakse Palmakos ka liimpuitu ja küttegraanuleid. Tehastes valmib aastas üle 40 000 puitmaja, ligi 30 000 m3 liimpuittooteid ja 30 000 tonni küttegraanuleid. Üle 95% toodangust eksporditakse, peamiselt Euroopasse.

AS Palmako kuulub Eesti suurimasse metsa- ja puidutööstuskontserni Lemeks Grupp, mille tegevusalad hõlmavad kogu puidu väärindamise protsessi: metsa majandamist, puidu varumist, selle esmast töötlemist saeveskites ja lõpptoodete valmistamist ning turustamist. Grupi 22 tütar- ja sidusettevõtet annavad tööd rohkem kui  600-le inimesele nii Eestis, Lätis, Prantsusmaal kui ka Suurbritannias.

Lisainfo:

Rain Raudsepp, AS Palmako juhataja, tel 523 2959, <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy13631 = 'rain' + '@'; addy13631 = addy13631 + 'palmako' + '.' + 'ee'; document.write( '‘ ); document.write( addy13631 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–> ,
www.palmako.ee/est, www.lemeks.ee