Puitmajasektori majandusnäitajad olid 2012. aastal endiselt tõusutrendis

Eesti puitmajatootjate müügimahud jätkasid möödunud aastal kasvamist, selle suurimaks mõjutajaks oli endiselt eksport.

Puitmajasektori ettevõtete müügitulu 2012. aastal oli 245,8 miljonit eurot, olles võrreldes aasta varasemaga viiendiku võrra kasvanud. Müügitulust ligi 80% moodustas eksport. Peamiseks ekspordipartneriks oli endiselt Norra, kuhu läheb kolmandik kogutoodangust, järgnevad Soome, Saksamaa, Rootsi ja Prantsusmaa. Puidu ja puittoodete ekspordi kaubagruppidest moodustas puitmajade segment 2012. aastal 21%.

Puidutööstus on üks Eesti suuremaid tööstusharusid. Puidutöötlemise ja puittoodete tootmisega tegeleb ligi tuhat ettevõtet, kus on hõivatud enam kui 14 000 inimest. Puitmajade tööstusliku tootmise majandusharus tegutses 2012. aastal üle 150 ettevõtte, hõlmates enam kui 2000 töötajat. Sektori toodanguartikliteks on käsitsi- ja masintoodetud palkmajad, karkassmajad, elementmajad, ruumelementmajad ja aiamajad. Eelneva aastaga võrreldes lisandus 2012. aastal puitmajasektorisse üle 20 uue ettevõtte, kelle toodang on esialgu peamiselt suunatud koduturule.

Eesti Puitmajaliit on asutatud 17 puitmaju tootva ettevõtte poolt 20. mail 1999.a. Käesoleval hetkel kuulub liitu 33 ettevõtet. 

Puitmajaliidu liikmete toodang on väga erinev – toodetakse ruumelementmaju, elementmaju, käsitöö- ja masintoodetud palkmaju nii kant- kui ümarpalgist. Puitmajaliidu liikmed omavad pikaajalisi kogemusi toodangu valmistamisel ja toodang on konkurentsivõimeline maailma turul.


Eesti Puitmajaliidu peamine eesmärk on oma liikmete konkurentsivõime ja ekspordisuutlikkuse tõstmine läbi erinevate toetavate ühistegevuste.

 

Lisainfo:

 

Lauri Kivil

e-post: <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy50648 = 'lauri' + '@'; addy50648 = addy50648 + 'puitmajaliit' + '.' + 'ee'; document.write( '‘ ); document.write( addy50648 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–>

Mob: 5860 9970