Rahvusvahelise konverentsi fookuses on puidu kestmine

Tallinn, 17. aprill 2013 – 25. ja 26. aprillil toimub Tartus rahvusvaheline konverents BWWP2013 („Biodeterioration of Wood and Wood Products”), mille peateemaks on puidu ja puidupõhiste materjalide uurimine ja säilitamine. Konverentsil osalevad tippspetsialistid 26 eri riigist ning esitletakse muuhulgas ka FaBBi (Fungi and Beetles in Buildings on Islands of Baltic Sea) projekti jooksul valminud materjale.

Konverentsi korralduskomitee juhi Kalle Pildi sõnul on esitamisele tulevad uurimistööde tulemused olulised nii puidust ehitatud kultuuriväärtuste säilitamisel kui ka uute vastupidavate puitehitiste loomisel.

„Puitmaterjalide ning puidust ehitiste uurimisel ning konserveerimisel saame kogemusi ning teadmisi, mille abil luuakse kaasaegseid ning kestvaid ehituslahendusi. Need lahendused on ühtlasi inimestele tervislikud, kuna puit kui looduslik materjal omab mitmeid eelised tehismaterjalide ees. Spetsialistide töö tulemusel saame kindlustada, et seened, mardikad ning muud probleemid, mis puidu kasutusiga lühendavad, kimbutavad puitehitisi oluliselt vähem. Seeläbi saab otsest kasu ka Eesti majandus, kuna puit ja puidupõhised tooted, eriti ehituspuit, on Eestile oluline ekspordiartikkel,“ rääkis Pilt.

Konverents BWWP2013 toimub Dorpati konverentsikeskuses ning selle korraldajateks on Eesti Maaülikool, International Biodeterioration and Biodegradation Society ja Eesti Mükoloogiauuringute Keskus SA, toetajaks FEMS. Konverentsi põhiteemad on: puidu seenkahjustused, puidu mardikakahjustused, puit pinnases ja magevees, puidu tugevuse hindamine mittepurustatavate meetoditega, puidu konserveerimine (sh kultuuriväärtused). Konverentsi programmi leiab siit: http://www.bwwp2013.eu/userfiles/files/PROGRAMME(1).pdf.

FaBBi ehk “Puidu seen- ja mardikakahjustused Läänemere saarte ja rannikuala hoonetes” on Interreg IVA Kesk-Läänemere programmi Saarte alamprogramm. Projekti juhtpartneriks on Eesti Vabaõhumuuseum eesotsas maa-arhitektuuri projektijuhi Elo Lutsepaga. Lisaks osalevad projektiss Gotlandi Ülikool, Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus SA ja Eesti Maaülikool. Projektijuhiks on projekti idee autor Kalle Pilt.

Lisainfo:

Kalle Pilt

Tel 5106488

<!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy81916 = 'kalle.pilt' + '@'; addy81916 = addy81916 + 'fabbiproject' + '.' + 'eu'; document.write( '‘ ); document.write( addy81916 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–>