Rakvere noormees paneb tislerioskused proovile maailmatasemel

Juuli alguses sõidavad kümme vaprat eesti kutseõppurit Saksamaale, et esindada Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel World­Skills. Nende seas on ka Rakvere noormees Rain Toming, kes õpib Võrumaa Kutsehariduskeskuses.

Eesti noored meistrid astuvad võistlustulle kaheksal erialal ning oma oskused panevad proovile trükkal, mehhatroonikud, florist, mööblitisler, plaatija, ehitusviimistleja ja infotehnoloog. Rain Toming suundus Võrumaa kutsehariduskeskusesse õppima puidutöötlemise tehnoloogiat ja esindab Eestit mööblitisleri võistlustel.
Eelmisel aastal saavutas rakverlane Euroopa kutsemeisterlikkuse võistlusel ­EuroSkills individuaalselt teise koha, meeskondlikult saadi kolmas koht. Tominga enda ootus on saada võistlustöö valmis ning saavutada võimalikult hea koht. Erialavalikut on ta kommenteerinud sõnadega: “Tislerina saan kätega ise midagi valmis teha!”

Sel aastal osaleb World­Skillsil 53 riiki ja võistlejaid on kokku üle tuhande. Kutsemeistrivõistlused toimuvad iga kahe aasta tagant ning need on noortele üheks tähtsaimaks kutseoskuste testimise ja näitamise proovikiviks. Võistlused kestavad mitu päeva ning igal võistlusalal hinnatakse nii tehnilist sooritust, meeskonnatööd kui ka suhtlemist ja oskust töötada projektidega.

Allikas: Virumaa Teataja