Sel laupäeval selgub Elvas Eesti Raimemeister

Eeloleval laupäeval, 29. juunil, toimuvad metsapealinnas Elvas Eesti Raiemeistrivõistlused 2013. Sae haarab pihku 35 võistlejat, Eesti parimatele pakuvad konkurentsi võistkonnad Soomest, Lätist ja Leedust. Võistlustulle astuvad ka 10 juuniorvõistlejat Luua Metsanduskoolist ja 2 Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Voltveti koolituskeskusest.

Raievõistlustel võetakse omavahel mõõtu nii metsas kui Elva linnas. Langetamine toimub linnast väljas metsas, täpsusaagimine, ketivahetus, kombineeritud järkamine ja laasimine Elva kesklinnas. Laupäeva õhtuks selgub ka Eesti Raiemeister 2013.

„Kuigi võistluste üldvõitja võib tulla ka külalisvõistkondadest, peab Eesti meister olema siiski kohalik,“ rääkis raievõistluste peakorraldaja Mart Kelk. Kelk lisas, et kuna eesti võistlejate seas on mitmed maailmameistritiitli võitnud võistkonda kuulunud mehed ja endine individuaalne raie maailmameister (Andres Olesk), on suur lootus, et meistrivõistluste üldvõit ja meistritiitel lähevad ühele mehele. „Kuid sport on sport ja tulemusi ette ennustada ei saa, nii et üllatusi võib tulla veel laupäeva õhtul,“ nentis Kelk.

Raievõistluste võitja ja Eesti meister selguvad Elvas laupäeva õhtupoole. Varasemate võistluste kogemus näitab, et võitja selgub alles peale viimast ülipõnevat ala – laasimist. Eksimine laasimisel võib tähendada paljude punktide kaotust, hea sooritus aga tuua palju lisapunkte, mis reeglina määravad ka võistluse saatuse.

Eesti raiemeistrivõistlused 2013 on üheks eelvõistluseks 2014. aasta raie maailmameistrivõistlusetele. Maailmameistri tiitli eest võistlev võistkond pannakse kokku käesoleva ja tuleva aasta nelja raievõistluse punktide põhjal. Mart Kelk lisas, et see, kes tuleb tänavu Eesti meistriks, ei pruugi lõpptulemusena maaimameistrivõistluste võistkonda pääsedagi. Raievõistluste hooaja avas tänavu aprillikuus Maamessil toimunudKevadkarikas 2013.

Eesti, Läti, Leedu ja Soome raiemeeste hulgast võitis esikoha Valga Puud esindav eestlane Andres Olesk. Maikuus toimus Valgas TOP 10, mille võitis Soome võistleja Jukka Perämäki. Talle järgnes Valgevene raiemees Sergei Skudrov, kolmanda koha sai Valga Puu esindaja Andres Olesk. Lisaks raievõistlustele toimub laupäeval Elvas palju muudki huvitavat.

Lodjakoda viib läbi puuteotriatloni, oskusi näitavad puukujurid, Oma demoväljapanekuga on kohal võistluste peasponsor Husqvarna ja suursponsor Stihl. Pealtvaatajad saavad osaleda saeketi vahetamise võistlustes ja käsisaega 200-grammise puuketta saagimises. Parimatele on auhinnad.

Peale võistlusi algab Elvas ETV saate Lauluga Maale avalik salvestus.

Võistluste programm:08.00 Võistlusnumbrite väljastamine ja instruktaaž08.30 Langetamine metsas11.00 – 16:00 Platsialad Kultuurikeskus “Sinilind” parklas *täpsussaagimine *ketivahetus *kombineeritud järkamine16.00 – 17.00 Laasimine17:00 Elva kultuurikeskuse pargis “Lauluga maale”, saatejuht ja eestlaulja Gerli Padar, saatekülaline Uku Suviste. Iga ilmaga ja tasuta