Soome katsetab Euroopa suurimat palgiveokit

Soome metsamajandamiskeskus taotleb koos metsatööstusettevõtetega luba nn hiigelrekka kasutamiseks, vahendas Soome ajakirjandus.
Metsamajandamiskeskus tahab koos Stora Enso ja Metsä Groupi ning transpordiettevõttega Ketosen Liikenne katsetada üle 30 meetri pikkuse ning sada tonni kaaluva palgiveo auto kasutamist.

Masinal on 12 telge ja selle kandevõime on võrreldes praeguste veokitega pea kahekordne, kirjutas Maaseudun Tulevaisuus.

Metsaameti andmetel oleks tegu Euroopa suurima rekkaga. Loa veoki kasutamiseks peab andma Soome liiklusturvalisusamet Trafi.

Veokit soovitakse proovida Põhja Soomes Inari, Rovaniemi ja Kemi vahelisel marsruudil. Seal on raskeveokitele vastupidavad teeühendused, sillad jm.

Proovisõitudel tahetakse näha, kui hästi sellised masinad toimivad, kui tõhusad ning turvalised nad on ning milline on nende mõju maanteele.

Katsetusi jälgivad ja mõõdavad transpordi- ning liiklusamet, transpordiüliõpilased ja valdkonna konsultandid.

Soome metsaameti ostujuht Juha Pyhäjärvi ütles YLE uudistele, et amet kavatseb soetada kaks sellist hiigelrekkat ning katsetustega soovitakse alustada sügisel.