Soome puidutööstus 2012.a.

Soome puidutööstuse raskused süvenesid 2012.a. Halvenevad majandustingimused ja langev nõudlus võtmeturgudel ning lõppkasutajate sektoris sundisid tootmismahte vähendama.
Saetööstuse toodang langes 2011. aastaga võrreldes 4% ja oli 9,3 miljonit m3, ehkki ekspordi maht oli pisut suurem kui aasta tagasi.
Nõrk nõudlus Euroopas, eriti euroalal, kompenseeriti suurenenud nõudlusega mujal, eriti Lähis- Idas ja Põhja- Aafrikas. Kasvas ka eksport Jaapanisse, mille ehitusmahu vähenemistrend peatus maavärina ja tsunami järel. Samuti on Jaapanis suurenenud puitkarkasshoonete turuosa.
Vineeri toodeti ligi 1 miljon m3, ca 1% rohkem kui aasta tagasi.
Euroopa ehitusturu aktiivsus praegu vaid pool sajandi alguse buumiaegsest ja sellel on otsene mõju saematerjali nõudlusele. Kerge taastumine USA ehitussektoris ei ole saematerjali nõudlust Euroopas seni veel parandanud.
Soome saematerjali suurim tarbija on kodumaine ehitusturg, kus 2012.a. toimus aktiivsuse langus. 2012.a. 11 kuuga anti kuupmeetritesse arvutatud ehitusmahuna välja 14% vähem ehituslube kui 2011.a. 11 kuuga. Elamuehituses oli kahanemine väiksem, 8%.

Allikas: Soome Metsatööstuse Föderatsioon, 15.02.2013.