Supernormaalne ja ajatu kodumaine disain

warmnorthtoode

Ühe jaoks lihtne, teisele elegantne, aga disainer Aap Piho ise ütleb oma loomingu kohta supernormaalne. See tähendab, et toodetesse on kokku pandud mõlemad omadused, olulisel kohal on seejuures kodumaine toormaterjal ja head partnerid. Aap on Warm Northi kaubamärgi asutaja ja tegevjuht, kel sahtel täis ideid, mis ühel päeval kuju võtnuna sobivad kaunistama igat kodu.

Kui raske või kerge on välja mõelda midagi originaalset? Kõik on justkui juba olemas…

Kõik ongi olemas, ent ikka mitte piisavalt hästi. Meie ehk vaid kümme aastat vana auto sõidab küll suurepäraselt, aga uuem mudel võtab lihtsalt palju vähem kütust. On väga palju võimalusi, kuidas mööblitootmist veelgi jätkusuutlikumaks muuta, tootmist plaanida ja kasutada üha enam toormaterjali lähiregioonist. Ma olen viimaste aastate jooksul väga palju just mööbli tootmisega kokku puutunud ja näen, et siin on väga palju arenguruumi. Nii töökultuuris kui ka oskuste parandamises. MDF ja melamiin on meie head töömehed nii ära hellitatud, et paljud firmad ei julgegi midagi täispuidust valmistada — see ju kuivab kohe lõhki!

Kui rääkida ökoloogilisusest ja kestvusest, siis on see ainuõige viis mööblit valmistada. Seda on meile tuttaval viisil tehtud aastasadu. Warm Northi jaoks on väga oluline väärtustada traditsioonilisemaid puidutöötlemise viise, ühendades neid kaasaegse tehnoloogiaga. See on väga põnev valdkond, milles loodetavasti saame üha rohkem kaasa rääkida. Praegu me tarbime, ostes ebakvaliteetsest materjalist valmistatud tooteid ja tehes seda tihemini kui ehk teadvustame. Sellest nõiaringist väljasaamine ei pea aga alati kallis olema.

Allikas: Delfi.ee, Irmeli Karja