Swedbank: Puidutööstust köidab Aasia (Delfi.ee, Harry Tuul)

Swedbanki puidutööstuse juht Mait Kaup rääkis Ärilehele, et eelkõige on nõudlust kütnud ümarpalgi eksport Eestist merekonteineritega Aasia suunal.

„Erinevate puidutööstuse ettevõtete tulemuste vahel on 2013. aastal olnud senisest suuremad käärid. Taasavatud tootmisvõimsused saetööstuses ning tehtud efektiivsusinvesteeringud on mõjule pääsenud. Nõudlust on kütnud ümarpalgi eksport Eestist merekonteineritega Aasia suunal,” selgitas Kaup.

Tema sõnul piirab soe talv metsas raietegevust ja seeläbi ilmselt panustab veelgi saepalgi hinnakasvu. „Eristunud on ettevõtted, kes kasvanud sisendhindade tingimustes on suutnud marginaale säilitada ja kasvanud kulubaasi turgudele edasi kanda. Kes seda teha ei suutnud, on pidanud käibe säilitamiseks leppima madalama kasumlikkusega. 2014. aastalt puidutööstuses ma kiiret käibekasvu ei oota. Taastumisel näidatud tugevad marginaalid ilmselt taanduvad sektoris ühtlasemaks ja ettevõtete fookus saab olema väljamüügihinna tõstmisel või atraktiivsemate eksporditurgude leidmisel,” leidis Kaup.