Tamsar saates Foorum: alampalga kiire tõus jätaks tuhanded inimesed tööta (Majandus24, saade “Foorum”, EMPL)

“Majandus24 tegi kokkuvõtte eilsest “Foorumi” saatest, milles analüüsiti alampalga tõstmise võimalikke mõjusid.

Tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar tõi eilses «Foorumi» saates välja, et kuigi madalapalgalistega on ühiskonnas tõsine mure, jätaks palga kiire tõstmine tuhanded inimesed.

Ettevõtja Indrek Neivelt märki, et arvestades tööjõu lahkumise kiirust, pole meil ehk enam väga palju aega miinimumpalga tõstmiseks. Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar nõustus, et madalapalgalistega on meil tõsine mure ühiskonnas. 

Alampalga kiire tõstmine annaks viimase sõnul hoobi väikelinnadele, millest päris mitmed on sõltuvad paarist tööstusettevõttest. Kui seal teha sellised muudatused ära, ei tõuse vaid alampalk, vaid kogu palgaskaala. Tamsar ütles, et siis pannakse tehased kinni ja see toob tema sõnul üsna kiiresti kümneid tuhandeid uusi töötuid ja neist pooled, ehk ilma hariduseta, jäävadki ilma tööta. Kõrge alampalga eest ei taha keegi neid tegelikult väga tööle võtta.

Neivelt ütles, et miinimupalga tõstmises tuleb näha ka teist poolt. Ta tõi näite, et Eestis õpib õmblejaks tuhatkond inimest. Samal ajal räägivad ettevõtted, et maailma konkurentsi arvestades ei saa selles sektoris üle 600-700 euro palka maksta. Meie kliimavöötmes pole tema sõnul võimalik sellise palgaga ära elada.

Loe ka artiklit Majandus24 portaalis: http://majandus24.postimees.ee/3056719/tamsar-alampalga-kiire-tous-jataks-tuhanded-inimesed-toota