Tänasest saab kandideerida Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte tiitlile (Keskkonnaministeerium)

Esmaspäevast algab taas Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkurss, kuhu oodatakse osalema eraisikuid, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on viimasel aastal aidanud oma tegudega kaasa elukeskkonna paremaks muutmisele.

Konkursi eesmärk on tunnustada neid, kes on oma tegude ja ettevõtmistega kõige enam panustanud keskkonna heaks, leidnud uudse lahenduse mõnele keskkonnaprobleemile või sidunud majanduse kasvatamise keskkonnahoiuga.

Keskkonnaministri Marko Pomerantsi sõnul aitab konkurss tunnustada häid tegusid ja tublisid ettevõtteid ning motiveerib teisi samuti keskkonna heaks panustama. „Ressursside piiratuse valguses on ettevõtete üha suurem keskkonnateadlikkus – ja sõbralikkus väga oluline aspekt,“ ütles Pomerants. „Häid keskkonnategusid võiks aga alati rohkem olla, sest üks tore projekt sel aastal võib järgmisel aastal tähendada veel nelja lisandumist.“

Parima 2015. aasta Keskkonnateo väljaselgitamisel saavad kaasa rääkida kõik, sest esitatud teod lähevad avalikule hääletusele Delfi portaalis. Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada kõik – teo autor, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud Eesti inimesed, kellele oluline keskkonnategu silma on jäänud.

Keskkonnasõbralike ettevõtete tunnustamisel selgitatakse võitjad välja kolmes alamkategoorias (keskkonnajuhtimise, keskkonnasõbraliku toote ja/või teenuse pakkumise ning keskkonnasõbraliku tehnoloogilise protsessi juurutamise) ning antakse välja ka üldvõitja preemia. Üldvõitja auhinnaks on Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt välja pandud kuni 35 000 euro suurune preemia, mille toel saab välja valida keskkonnatulemuslikkuse või enesetäienduseks auhinna. Lisaks saavad kõik võitjad tunnustuse ning õiguse kasutada keskkonnamärgist oma infomaterjalidel ja enda teenuste või toodete reklaamimisel. Ühtlasi kaasneb võitjatele ja tunnustatutel võimalus pääseda üleeuroopalisele keskkonnaalasele konkursile.

Eelmisel aastal pälvis Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte üldvõidu AS Estonian Cell, kelle ressursisäästlik lahendus toota heitveest biogaasi järgib säästva arengu põhimõtteid. Aasta Keskkonnateo võitjapreemia läks jagamisele MTÜ Eesti Ornitoloogiaühingu ning SA Things vahel. Neist esimesele tõi võidu jäälinnuaasta. Algatuse eesmärk oli tutvustada jäälindu kui Eesti üht kaunimat lindu, täiendada teadmisi selle kaitsealuse liigi leviku, arvukuse ja elupaigavaliku kohta ning tõhustada tema kaitse korraldamist. Sihtasutust Things tunnustati aga kuhuviia.ee rakenduse eest, mis aitab inimestele jäätmetest lihtsamalt vabaneda.

Täpsem info konkursi kohta on leitav veebis www.keskkonnatunnustused.ee ning ka Facebookis lehel Keskkonnatunnustused. Veebilehel saab täita ka osalemisankeeti.

Keskkonnateo kategoorias on ankeetide esitamise viimaseks päevaks 01. detsember 2015 ja keskkonnasõbraliku ettevõtte kategoorias 08. jaanuar 2016.

Allikas: Keskkonnaministeerium