Tartu tunnustab täna parimaid ettevõtjaid

Eelmise aasta edukaimad ettevõtted olid Tartus AS Fortum Tartu, OÜ Fortumo ja Kaarsilla Kinnisvara OÜ. Täna tunnustab linn oma parimaid ettevõtjaid Dorpati konverentsikeskuses.

Tänavusel ettevõtluskonkursil auhinnati ettevõtjaid 14 kategoorias. Majandusnäitajate alusel (müügitulu töötaja kohta, müügitulu kasvu, investeeringud ja rentaablus) tunnustati eraldi erineva töötajate arvuga ettevõtjaid. Alla kümne töötajaga firmadest osutus parimaks Kaarsilla Kinnisvara OÜ, 10-49 töötajaga ettevõtetest Fortumo OÜ ja enam kui 50 töötajaga ettevõtetest tunnistati edukaimaks AS Fortum Tartu, mis pälvis ka suurima investeerija tiitli.

Enim töökohti loonud ettevõtjaks on AS Prisma Peremarket, mis lõi Tartusse juurde 116 töökohta. Suurim eksportija on AS Lemeks, mille müügitulust moodustas eksport 55% ehk üle 46 miljoni euro.

Silmapaistvaima saavutuse auhinnaga pärjati Meteci Valduse OÜd, mis juurutas mullu Meteci kaubamärgi all tootmisse 101 uut toodet ning arendas koostöös Getinge ABga välja haiglates kasutatavate transpordivahendite ja seadmete komplekti, mis pälvis rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot.

Vastutustundliku ettevõtja kategoorias sai juba teist aastat järjest esikoha OÜ Playtech Estonia, mis on panustanud märkimisväärselt nii kohaliku kogukonna kui ka töötajatele heaolu parandamisele suunatud tegevustesse.

Tartu Kutsehariduskeskuse parimaks koostööpartneriks tunnistati Henkel Balti OÜ, mis on toetanud kutsevõistluste läbiviimist, õpetajate staþeerimist ja pakkunud praktikavõimalusi.

Aasta alustaja sihtasutuses Tartu Teaduspark on OÜ BoatArt, mis on välja arendanud paadi Cumulus 164 ning sõlminud müügilepinguid toote müügiks Soome ja Norrasse.

Edukaim alustaja sihtasutuses Tartu Loomemajanduskeskus on OÜ Pimik, mis on lisaks traditsioonilisele filmile ja fotole asunud tegema 3D fotosid ja filme. Seejuures on OÜ Pimik suutnud ühe aastaga oma müügitulu neljakordistada 33 500 eurolt 140 000 euroni.

Edukaimaks meditsiini ja eluteaduste valdkonna ettevõtjaks nimetati AS Kliinik Elite. Ettevõtja ekspordimaht ulatus 205 173 euroni ning oluliselt on kasvanud Soome ja Rootsi patsientide arv. Lisaks osaleb Kliinik Elite teadus- ja arendustegevuses ning Repro TAK projektis.

Kõige laste- ja noortesõbralikumaks ettevõtjaks tunnistati OÜ Tartu Seksuaaltervise Kliinik ning laste- ja noortesõbralikumaks organisatsiooniks Tartu Laste Tugikeskus.

Allikas: Äripäev Online