TTÜ-s saab tänavu veel kandideerida perspektiivikale materjalitehnoloogia erialale

Tallinna Tehnikaülikooli materjalitehnoloogia bakalaureuseõppes toimub täiendav vastuvõtt vabale 20 üliõpilaskohale.  Selleks avatakse 12. augustil uuesti sisseastujate infosüsteem SAIS (www.sais.ee) avalduste sisestamiseks 12.-14. augustini.

Sellest aastast on materjalitehnoloogia õpekavasse lisatud ka 3 puiduainet – puiduteadus, inseneripuit, puidu esmatöötlemine ning tugevusõpetus.

Selleks, et olla materjalitehnoloogia õppimisel edukas, peaks tundma eelnevat huvi reaalainete vastu. Kuigi paljudel tehnilistel erialadel on ülekaalus noormehed, siis materjalitehnoloogias on õppima ja karjääri tegema suundunud hulgaliselt ka neide. Metsa ja puidutööstuse ettevõtetes on tootmine automatiseeritud ega kujuta endast enam rasket tööd, mis nõuab füüsilist jõudu, küll on aga vaja erialaseid teadmisi. Mööblitootmises on tähtis aga hoopis loominguline külg, mida ülikoolis harjutatakse eskiiside joonestamisel ja toote prototüüpide 3-mõõtmelise modelleerimisega.

Tallinna Tehnikaülikooli materjalitehnoloogia tudengitel on võimalik tööpraktikal oma oskusi arendada Eesti metsa- ja puidutööstuse ning mööblitööstuse ettevõtetes. Ülikooli lõpetajad oskavad näiteks mööblit konstrueerida ning nii mõnigi kaubanduses pilku köitev laud või tool võib-olla tehnikaülikooli tudengi jooniste järgi valminud.

Ülikoolis omandatud AutoCad 3D modelleerimise ja joonestamise praktiline kogemus annab tudengile head oskused töötada tulevikus mööblit tootvas ettevõttes, kus peamiselt tuleb tegeleda eritellimusmööbliga – rõhk on seal kavandamisel ja projekteerimisel, sest iga toode on ainulaadne.

Kuna puit on meie piirkonnas suureks ressursiks, siis tulevik tundub sel alal helge, mis tähendab, et edu saavutamiseks on vaja vaid pisut ettevõtlikkust. Eesti saetööstustele on lisandunud puitdetailide, palkmajade, moodulmajade tootmine, plaatmaterjalidest toodetakse nii ehituseks kui mööblitootmiseks kasevineeri, puitlaast- ja puitkiudplaati. Tõusu teel on ka puitkütuste tootmine, eelkõige tuleb mainida pelletitootmise kasvu ja mitmete uute tehaste rajamist Eestis.

Eesti metsa- ja puidutööstus vajab kõrgharidusega spetsialiste, kes oskaksid lahendada nii materjalitehnoloogilisi, mehaanilise töötlemise, automaatika kui ka keerukate seadmete infotehnoloogilisi probleeme.

Need, keda huvitab rohkem loominguline pool, saavad peale õpinguid erialast tööd alustada näiteks konstruktoritena mööblijooniseid tehes; need, kes eelistavad enam tehnilist lähenemist tootmisprobleemidele, saavad olla tehnoloogid või kvaliteedijuhid.

Eesti puidutööstus on väga hästi automatiseeritud ja efektiivne. Metsa- ja puidutööstuse ettevõtetes töötab ligikaudu 30 000 inimest, 2012. aastal oli eksport 1,44 miljardit eurot ning toodangule antav lisandväärtus ligi 700 miljonit eurot.

Info õppekava kohta ois.ttu.ee

https://ois.ttu.ee/portal/page?_pageid=35,428589&_dad=portal&_schema=PORTAL&p_action=view&p_net=internet&p_lang=ET&p_mode=1&p_kava_versioon_id=50225

Lisainfo: TTÜ õppekonsultant <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy92492 = 'vastuvott' + '@'; addy92492 = addy92492 + 'ttu' + '.' + 'ee'; var addy_text92492 = 'Marju'; document.write( '‘ ); document.write( addy_text92492 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–> Hõimla,  <!– var prefix = 'mailto:'; var suffix = ''; var attribs = ''; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy19542 = 'marju.hoimla' + '@'; addy19542 = addy19542 + 'ttu' + '.' + 'ee'; document.write( '‘ ); document.write( addy19542 ); document.write( ‘‘ ); //–> <!– document.write( '‘ ); //–> See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. <!– document.write( '’ ); //–>