Vaata edukamaid puidufirmasid

ÄRIPÄEV ONLINE, Gerli Ramler: Äripäev avaldas Puidutööstuste TOPi, mille mullused võitjad tegid tänavu ruumi uutele tulijatele.

Mullu võitis edetabeli UPM-Kymmene, mis tänavu oli tabeli neljandas kümnes. Eelmise aasta esikümnest leiab tänavusest tipust Tarmeko Spooni, Tartivo ja Barruse.

Äripäeva puidutööstuste TOPi esikümme (edetabel koostati 2012. aasta majandusnäitajate põhjal:

1. Eesti Höövelliist OÜ

2. Baltic Log Cabins OÜ

3. Tarmeko Spoon AS

4. Bohlen AS

5. Taritvo AS

6.–7. Palmako AS

6.–7. Barrus AS

8. Technomar & Adrem AS

9. Tene Kaubandus OÜ

10. Dold Puidutööstus AS

Äripäeva puidutööstuste TOP ilmus täismahus 12. novembril Äripäeva väljaandes Metsamajandus. Kõiki Äripäeva koostatud edetabeleid saab töödeldaval kujul ja ettevõtete kontaktandmetega osta Äripäeva infopangast Agent.

Kuigi puidupõhiste toodete eksport oli 2013. aasta jaanuarist augustini peaaegu neli korda suurem kui import ning mõlemad näitavad võrreldes 2012. aastaga kasvutrendi, tõdevad puidutööstused, et tänavune aasta on keerukas, kirjutas Äripäeva lisaväljaanne Metsamajandus.Ettevõtete tulemustele avaldavad mõju nii langev maailmamajandus, energiakulude hüppeline tõus kui ka investeeringute vajalikkus. ASi Estonian Cell netokäive oli mullu 67,5 miljonit eurot, kahjumi suurus oli 4 miljonit. Peamiseks põhjuseks kahjumi tekkel olid taaskord hüppeliselt suurenenud energiakulud, tõdes ettevõtte juhatuse liige ja finantsdirektor Siiri Lahe.100% oma toodangust eksportival ettevõttel on plaanis eelmisel ja sel aastal kokku investeerida ligi 17 miljonit eurot haavast puitmassi tootva tehase efektiivsuse suurendamiseks, keskkonnamõju vähendamiseks ja jätkusuutlikkuse tagamiseks. “Need strateegilised investeeringud on möödapääsmatud, et taastada tehase elujõulisus ja kasumlikkus, võimaldades samaaegselt täita ja ületada tööstusele kehtivaid keskkonnastandardeid,” nentis Lahe. Investeeringud finantseeritakse täies ulatuses tehase ainuomaniku Heinzel Holding GmbH tehtavate täiendavate sissemaksetega aktsiakapitali.

Kuidas enda metsa majandada, mida küsitakse metsanõustajailt ning milliste plaanidega toimetavad siinsed puidutööstused, loe pikemalt Metsamajanduse kuukirjast.