Välisministeerium sai puidust trepiga sissepääsu

puidusttrepp Trepp on külastajatele avatud septembri lõpuni.

Eile avati TAB (Tallinna Arhitektuuribiennaal) raames arhitektuurinäitus välisministeeriumi istungitesaalis. Ainsa sissepääsuna näitusele saab kasutada uut puidust treppi. Arhitektide unikaalne idee sai teoks tänu Eesti ja Metsa- ja Puidutööstuse Liidu liikmete abile.

Puidust trepp sissepääsuks ministeeriumi auväärseimasse saali, mida laekujunduse originaalse lahenduse tõttu ka „kilukarbiruumiks“ kutsutakse, on suurepärane idee, leidsid ka näituse avamisel olnud EMPLi ja Puuinfo esindajad. Seda nii puidu, Eesti ühe olulisema loodusvara koha rõhutamise tähenduses kui ka puidu kui materjali suurepäraste omaduste tõttu.

Puuinfo juhtgrupi liige Erik Konze ütles näituse avamisel, et treppi oli vaja ehitada operatiivselt, paindlikult, samas turvaliselt ja ka visuaalselt atraktiivselt. Et kõike seda saavutada, oligi tegelikult ainsaks võimaluseks puitmaterjali kasutamine. „Koostöö trepi materjalitarnel ja ehitamisel koos arhitektuurikeskusega oli kõvasti väljakutseid pakkuv – tulemus on aga unikaalne ja suurepärane. Võime taas kord veenduda, et puit on maailma tehniliselt arenenuim ehitusmaterjal.“

Trepi arhitektiks oli Tomomi Hayashi. Treppi saavad näitusekülastajad kasutada septembrikuu lõpuni vältava arhitektuuribiennaali jooksul, mil välisministeeriumis toimuv näitus on avatud.

Trepi ehitamist  toetas puitmaterjaliga Toftan AS ning abiks olid veel Raitwood AS ja Puumerkki AS.

EMPL ja Puuinfo osalesid Arhitektuuribiennaali raames veel teiseski projektis. Nimelt toetati materjaliga Eesti Arhitektide Liidu noortekogu Linnaruumi aktsiooni „Mere Puiestee Makett 1:1“  

Pildigaleriid trepi valmimisest näete SIIT.