Viru-Nigula saeveski pani tootmise hoogsalt käima

ASi Rait ja ASi Lemeks Gruppi kuuluv AS Viru-Nigula Saeveski on oma tootmise sel aastal hoogsalt käima saanud. Viru-Nigula saeveski toodab ettevõtte tegevjuhi Margus Männi sõnul kuuse ja männi saematerjali, mille maksimaalne paksus on 90 mm ja maksimaalne laius 200 mm.

“Oma toodangu tootmiseks kasutab saeveski praegu vaid Eestist pärit puitu ning toodangu turustame peamiselt oma grupis olevatele järeltöötlejatele,” ütles Mänd.

Saeveski tehnoloogiline võimsus on ligikaudu 180 000 m3 aastas. Siiani käib töö ühe vahetusega, kuid järgmisel aastal on plaan käivitada teine vahetus.

Töötajaid toimetab veskis kokku 21, kellest umbes pooled on Viru-Nigula elanikud.

“Saeveski käivitamine on läinud plaanipäraselt. Esimeses järgus käivitasime palgiliini, millele järgnesid saeveski ja kuivatid,” nimetas Margus Mänd.

Endine Flexa Eesti saeveski Viru-Nigulas suleti 2009. aasta suvel ja sulgemise üheks põhjuseks oli see, et raudteed pidi ei olnud võimalik enam Venemaalt sisse tuua palki. Rait ja Lemeksi grupp ostis Viru-Nigula saetööstuse eelmise aasta detsembris ning tänavu märtsi alguses hakkas veski saepalki vastu võtma ja sorteerima.

Allikas: Virumaa Teataja, Risto Kukk