Võru linna aasta tegu on Võrumaa Toidukeskuse rajamine

Võru linnavalitsuse poolt väljakuulutatud konkursil „Võro liina tego 2012“ hääletati lõppenud aasta suurimaks teoks Võrumaa Toidukeskuse rajamine.

Reedel, 22. veebruaril kultuurimajas Kannel aset leidnud Võru linnavolikogu esimehe ja linnapea Eesti Vabariigi 95. aastapäeva kontsert-aktusel kuulutati välja Võru linnas eelmisel aastal enim silmapaistnud tegu – „Võro liina tego 2012“. Linlaste seas Võru Linna Lehe ja linnavalitsuse veebilehe vahendusel läbiviidud küsitlus näitas, et hääletanutele meeldis enim Võrumaa Toidukeskuse rajamine.

Võrumaa Toidukeskus avas oma uksed 2012. aasta novembrikuus. Uhiuues poes Võru kesklinnas Katariina alleel on südameasjaks võetud põhimõte, et võrulane peab oma toidu kätte saama otse tootjalt ja võimalikult värskena.

Võrumaa Toidukeskuse maja teisel korrusel paikneb avar söögisaal, mida kaunistab Navitrolla seinamaal. Kaks väiksemat saali on mõeldud konverentside ja pidude korraldamiseks. Mõnusasti saab aega veeta hubases kohvikus, mille terrassilt avaneb vaade Katariina alleele.

Huvitava arhitektuurilise lahendusega Võrumaa Toidukeskuse maja on pälvinud tähelepanu üle-eestilisel konkursil “Aasta puitehitis”.

/…/

Aasta tegija – Võru juurtega arhitekt Karmo Tõra, kes on oma loominguga rikastanud kodulinna välisilmet. Karmo Tõra poolt projekteeritud Võrumaa Toidukeskuse hoone pälvis Aasta puitehitise konkursil auhinna nii liimpuidu kui ka ristkiht-liimpuidu parima kasutuse eest.

www.voru.ee