Võrumaa saetööstus: oleme aktiivsed 26 välisturul

 ÄRIPÄEV ONLINE, Indrek Kald: Eesti suuruselt teise saetööstuse ASi Toftan juhi Martin Arula sõnul on nad aktiivsed enam kui veerandsajas maailma riigis.

“Oleme aktiivsed hetkel 26 erineval välisturul ja meie sihtturgude seas on esindatud palju just ELi väliseid turge. Näiteks oleme esindatud pea kõigis Põhja-Aafrika riikides, Lähis-Ida riikides, suur turg on meie jaoks ka Jaapan. Sellele lisaks muidugi ka Euroopa Liidu riigid,” märkis ta. Vahepeal läheb lugemine ka endal sassi, lisas Arula intervjuus teemaveebile toostusuudised.ee.

Arula sõnul on ettevõtte edu põhjuseks asjaolu, et firma arengut puudutavad otsused ei sünni mitte Rootsi peakorteris vaid Sõmerpalu vallas Võrumaal. “Oleme emaettevõttest täiesti detsentraliseeritud ning see on kindlasti üks väga oluline aspekt, miks me oleme edukad,” kinnitas ta.

“Meil on hea tava kord kolme kuu jooksul istuda nõukoguga kokku, veeta kaks päeva ja vaadata ka kõikide numbrite taha. Kõik igapäevased asjad me teeme ise, kuid loomulikult ei puuduta see investeeringute lõppotsustamist – see tuleb nõukoguga kooskõlastada. Kuid veelkord – Toftan on kohapealt juhitud ettevõte,” selgitas Arula.